«Львівська політехніка» поглиблює співпрацю з польськими університетами

Створюється спільна мережа для роботи в галузі «Розумних технологій та інтелектуальних мікросистем»

     802  

За ініціативою Національного університету «Львівська політехніка» та за підтримки кількох провідних технічних університетів Республіки Польща (Вроцлавська, Лодзинська та Познанська політехніки, а також Краківська гірничо-металургійна академія ім. С.Сташіца) досягнуто домовленості про створення міжуніверситетської мережі для поглибленої співпраці в галузі «Розумних технологій та інтелектуальних мікросистем». Про це інформує прес-служба Національного університету «Львівська політехніка».
Підписання Угоди про створення мережі відбудеться сьогодні, 19 червня, в ауд. 204 головного корпусу університету (вул.С.Бандери, 12). Початок – о 12.00.

Попередню домовленість про підписання такої угоди і початок співпраці в галузі «Розумних Технологій та інтелектуальних мікросистем» схвалили під час форуму польських та українських ректорів у Києві. Представники названих польських технічних університетів домовилися почати взаємне співробітництво зі створення Центру передового досвіду «Львівської політехніки».
Останнім часом проведено декілька дуже плідних зустрічей між професорами Вінцковським (Вроцлавська політехніка) і Лобуром (Львівська політехніка), де вирішено ініціювати формування робочої групи. Метою її є підготовка Угоди (Меморандуму) про створення міжуніверситетської мережі для підготовки і передачі інноваційних технологій між університетами.

Мережа має на меті забезпечити розвиток розумних систем та інтелектуальних технологій і розбудову дослідного Центру передового досвіду (Centre of Excellence) при «Львівській політехніці».

Така мережа дозволить учасникам угоди координувати спільні зусилля для розроблення дорожньої карти при створенні Центру передового досвіду у «Львівській політехніці»; підготовки і подання спільних проектних пропозицій на конкурси проектів ЄС та національних проектів; гармонізації наукових досліджень і просування високотехнологічних стартапів, спін-оф і спільних підприємств тощо. Загалом, мережа концентруватиме свої зусилля на інтеграції асоційованих ресурсів і заохочення наукових, академічних і культурних обмінів між університетами тощо. ІТ-індустрія з ухилом на смарт-системи та інтелектуальні технології є надзвичайно перспективним сектором, який набуває нині значного розвитку в Україні та, зокрема, на Львівщині.

Міжнародні угоди з розробки та реалізації спільних дослідницьких програм, обміну викладачами, науковими співробітниками, аспірантами та студентами, а також організації і проведення навчальних практик наукових конференцій, симпозіумів та семінарів «Львівська політехніка» уклала з понад 120 навчальними закладами, науковими та виробничими структурами 24 країн світу. Найактивніша співпраця налагоджена з такими державами як Польща, Німеччина, Франція, Словаччина, Австрія, Італія, Іспанія, Швеція, Болгарія та іншими.