Кір уже добрався і до Львівщини

Це небезпечне вірусне захворювання діагностували у 12 мешканців області

     20194  
кір

Фото: info-mir.com.ua

Медики твердять, що захворюваність і надалі буде зростати і передбачити масштаби поширення хвороби важко

Як повідомив «Львівській газеті» Олег Когут, заступник директора ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України”, серед 12 осіб, у яких цьогоріч діагностували кір , здебільшого діти віком 3-13 років і двоє дорослих. У 2016 році на кір в області захворіло шестеро осіб.

кір

За даними МОЗ, кір уже поширився на 15 областей України. Найбільше випадків захворювання в Івано-Франківській (392) та Одеській областях (267).

Також фіксують випадки в Тернопільській, Дніпропетровській, Вінницькій, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській, Київській, Хмельницькій, Кіровоградській, Донецькій, Житомирській і Черкаській областях.
У групі ризику передусім діти і дорослі від 30 до 50 років.

Вірус кору зазвичай передається через прямий контакт, а також повітряним шляхом, тому дуже швидко поширюється. Заразитися ним можна під час розмови, при кашлі, чханні. Для цього достатньо лише кілька хвилин постояти поруч із хворим.

У хворого підвищується температура, виникає біль у м’язах, можуть з’являтися симптоми, як при застуді( кашель, нежить). До появи висипки на тілі можуть з’явитися плями на слизовій оболонці рота, схожі на манну крупу. Очі сльозяться, світло спричиняє подразнення. Хворому складно їсти, пити, дихати.

Це інфекційне захворювання небезпечне і для дітей, і для дорослих. Кір є однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку в усьому світі. Він може викликати такі серйозні ускладнення, як запалення легенів, менінгіт (запалення мозкових оболонок), енцефаліт (запалення мозку), які є дуже небезпечними для всіх без винятку, а особливо для вагітних і діток раннього віку. Вони нерідко закінчуються смертю. Ця недуга також може спричинити проблеми з нирками, серцем, нервовою системою, інколи є причиною сліпоти.

кір

Зростання захворюваності на кір лікарі насамперед пов’язують із низьким рівнем вакцинації. На Львівщині у 2016 році від кору, краснухи та епідпаротиту вакцинували 9 838 дітей віком до року (35,8%), 3460 дітей віком від року (19%), 8 521 дитину віком 6 років (30,9%) і 1807 осіб віком від 7 років. А щоб забезпечити популяційний імунітет і наблизити ліквідацію цієї хвороби, щепленням слід охопити понад 95% осіб.

І вакцини в Україні, як твердять лікарі, є. Такі вакцини використовуються не лише в Україні, але і в багатьох інших європейських країнах. І дуже важливо, щоб діти отримували дві дози вакцини проти кору. Торік лише 45% дітей в Україні зробили щеплення від кору, а повторну дозу вакцини отримали лише 30% дітей.

Якщо хтось із рідних захворів на кір, перше, що радить зробити Олег Когут, – відразу викликати лікаря. А до його приїзду ізолювати хворого від інших членів родини.