На одну вакансію в області претендують троє людей

Упродовж січня-травня комплекс соціальних послуг отримали 33, 2 тис. мешканців Львівської області, котрі звернулися по допомогу в пошуку роботи до центрів зайнятості Львівщини

     886  

Станом на 1 червня 2017 року на Львівщині в середньому на одне вільне робоче місце претендували 3 особи (торік було 9). У міськрайцентрах зайнятості нараховувалося 16,4 тис. безробітних, а база вакансій складалася з 5,2 тис. пропозицій роботи.

Це на 8 тисяч осіб менше від минулорічного показника. Натомість на 9,8 тис. одиниць збільшилося число задекларованих працедавцями вакансій. Загалом служба зайнятості пропонувала своїм клієнтам 32,7 тис. вільних робочих місць. Про це інформує Відділ інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості.

– За п’ять місяців цього року нам вдалося працевлаштувати 23,9 тис. осіб, що на 4,8 тис. більше, ніж упродовж аналогічного періоду торік, – зазначила в. о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук. – Понад третину з них (8,2 тис.) становили безробітні, а решта осіб були забезпечені місцем праці до набуття статусу безробітного. Завдяки механізму компенсації працедавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску до трудової діяльності повернулися 692 безробітних, ще 80 започаткували власну справу, отримавши стартовий капітал у вигляді одноразової виплати допомоги з безробіття.

Професійним навчанням, перенавчанням і підвищенням кваліфікації охоплено 5,6 тис. краян, з яких 85,7% уже поповнили трудові колективи. Програмою ваучеризації, що діє для підтримання конкурентоспроможності працівників на ринку праці, скористалися 6 осіб віком понад 45 років.

Як повідомила О. Іванчук, в області реалізовують пілотний проект щодо залучення до роботи членів малозабезпечених родин і вимушено переміщених осіб. Експеримент передбачає не тільки працевлаштування як на постійній, так і тимчасовій основі тих, хто перебуває у стані бідності, а й підтримку їхніх підприємницьких ініціатив. Майбутнім бізнесменам надаватимуть поворотну безвідсоткову фінансову допомогу для закупівлі обладнання та витратних матеріалів для організації власної справи, максимальний розмір якої становить майже 64 тис. грн.