Укравтодор ініціював зниження граничної швидкості автомобілів у містах

     673  
Голова агентство пропонує знизити швидкість із 60 до 50 км/год для підвищення безпеки.

Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) вважає за необхідне обмежити граничну швидкість руху автомобілів на міських дорогах з 60 км до 50 км за годину. Про це повідомив глава агентства Славомір Новак.

“Треба відкрито сказати, що кращі дороги – це більша швидкість, а більша швидкість – це більш небезпечна їзда. Європейський досвід показує, що нові дороги тягнуть за собою зростання кількості ДТП. Тому в Європі єдині в одному, що першочерговим ворогом пішоходів і водіїв на дорогах є швидкість. Тому приходить час, коли треба говорити про збільшення штрафів за швидкість і зниженні швидкості в містах з 60 до 50 км на годину. Це нормальний європейський стандарт, в європейських містах – 50 км на годину, а в особливих пунктах у містах – до 30 км “, – зазначив Новак на засіданні Кабінету міністрів в Києві в середу.

За його словами, зменшення швидкості на дорогах тільки на 10 км/год збільшує шанс виживання пішохода в разі удару машиною на 90%.

Нагадаємо, 31 травня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про виділення додаткових 6 млрд грн на будівництво і реконструкцію доріг в областях України.