На Яворівщині сільраді повернули 11,4 га земель

     581  

Прокуратура в суді відстояла повернення до земельного фонду Яворівського району земельної ділянки загальною площею майже 11,4 гектара. Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Згідно з розпорядженням голови Яворівської районної державної адміністрації від 11.04.2006 р., суб’єкту господарювання було надано в оренду земельну ділянку площею майже 11,4 га (в тому числі забудовані землі 0,7 га, ставки (під водою) 2,8 га, лісонасадження 3,6 га, інші 4,2 га) за рахунок земель, які перебувають в запасі Лозинської сільської ради, для обслуговування будівель і споруд бази відпочинку терміном на 20 років.

На підставі цього розпорядження між Яворівською районною державною адміністрацією та цим приватним підприємством 21 червня 2006 р. укладено договір оренди земельної ділянки.

Однак, як встановила прокуратура, договір суперечить вимогам ст.13 Закону України «Про оцінку земель» (в редакції, чинній на час укладення спірного договору), в якій зазначено, що для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок є обов’язковим.

Водночас під час укладення зазначеного договору оренди землі нормативної грошової оцінки земельної ділянки не проводили. Крім цього, в договорі не вказано, на підставі чого визначали орендну плату за земельну ділянку.

З урахуванням викладеного прокуратура звернулась в Господарський суд Львівської області із позовною заявою до суб’єкта господарювання з вимогою визнати недійсним вказаний договір оренди земельної ділянки, укладений всупереч вимогам Закону.

Завдяки позицій прокуратури Львівської області в суді, 13 червня 2017 року зазначений позов задоволено в повному обсязі. Відтак земельну ділянку площею майже 11,4 га буде повернуто до земельного фонду Лозинської сільської ради Яворівського району.