Забруднений яйцями токсокар ґрунт виявили на дитячих майданчиках у двох парках Львова

     791  

У зв’язку з тим, що останніми роками реєструється захворюваність на токсокароз серед населення Львівської області (2015рік – 21 випадок ; 2016 рік – 16 випадків, поточний період 2017 року – вже 9 випадків), фахівці паразитологічної лабораторії ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» запланували та розпочали проведення моніторингу ґрунту-піску на дитячих майданчиках паркових зон м. Львова.

У травні моніторинговими дослідженнями охопили три паркові зони: парк «Левандівський», парк «Личаківський», лісопарк «Погулянка». За результатами досліджень у парку «Левандівський» і лісопарку «Погулянка» виявлено забруднення ґрунту збудниками паразитарних захворювань (з 15 відібраних проб у двох виявлені яйця токсокар).

Токсокароз – геогельмінтоз, основним джерелом хвороби є собаки (рідше коти), які забруднюють ґрунт яйцями токсокар. Значна чисельність собак у місті, а також порушення власниками правил їх утримання та відсутність заходів знезараження екскрементів тварин призводить до масової циркуляції збудника у навколишньому середовищі. Найчастіше заражаються діти підчас ігор в піску або контакту із собакою.

Симптоми хвороби проявляються лихоманкою, ураженням легенів (бронхіти, пневмонії, астматичний стан) , печінки. У дітей спостерігаються приступи нічного кашлю, ядуха, астматичне дихання., підвищена дратівливість, поганий сон. У деяких людей токсокароз протікає з ознаками кишкової інфекції – болі в животі, блювота, пронос, метеоризм.

Профілактика токсокарозу є комплексною медико-ветеринарною проблемою, яка передбачає дотримання елементарних правил особистої гігієни, в т.ч. при контакті із будь-якими тваринами, надто собаками та обов’язкове обстеження (раз на рік) і дегельмінтизацію власних собак. Собак належить виводити на прогулянку в спеціально відведені місця, де не граються діти. Треба уникати контакту домашніх тварин зі їхніми бездоглядними «співродичами», від яких вони часто заражаються токсокарами та іншими небезпечними для них та людини захворюваннями. Необхідний захист ігрових дитячих майданчиків, парків, скверів від доступу тварин; використання природних факторів оздоровлення ґрунту – відкриті сонячні промені, періодична його заміна, особливо піску у пісочницях.

Читайте також: На Львівщині дітей уражає паразитарне захворювання – токсокароз