Заява фракції “Народний контроль” про критичну ситуацію зі сміттям у Львові

Втрачені можливості, гроші і час. Так можна назвати рік, який минув після Грибовицької трагедії. Ще влітку минулого року фракція «Народний контроль» вимагала негайно оголосити міжнародний інвестиційний конкурс на будівництво сміттєпереробного комплексу. Натомість міський голова чекав європейських кредитів і просив депутатів голосувати за мільйони для вивозу сміття світ за очі. Мовляв, іншої ради наразі нема. Ми бачимо, до чого привела така стратегія. Львів перетворився на велику сміттярку. Бюджет втратив понад 300 мільйонів гривень.
     678  

І варто віддати належне витримці львів’ян, які понад рік терпляче чекають, коли ж влада вирішить проблему. Чекають, попри гори непотребу під будинками, попри антисанітарію і вгодованих пацюків, які гасають вулицями. Але цей терпець може луснути з дня на день і перерости у масовий протест, бо йдеться не про комфорт, а безпеку і здоров’я. Тому людей можна буде зрозуміти. Навіть якщо вони перекриють усі дороги у Львові та візьмуть в облогу Ратушу. Сподіваюся, нам вистачить мудрості не допустити такого розвитку подій.
Сьогодні ми отримали шанс розпочати те, що мали зробити ще рік тому.

Оголошений обласною владою інвестиційний конкурс, який так скептично оцінили міські чиновники, уже дав результати. Область відібрала одразу три фірми-інвестори, які готові будувати сучасні сміттєпереробні заводи. Понад те, пропонує Львову на вибір одного із переможців конкурсу. Тож ми наполягаємо та ініціюємо перемовини з інвесторами за участю міського голови, голів фракцій, керівництва області. Маємо визначити, хто із трьох інвесторів потрібен місту та негайно розпочати укладання угоди. Це потрібно зробити до наступного засідання ради.

Якщо міський голова відкинете цю пропозицію, то стане очевидним – перешкодою до вирішення кризи є не політичні ігри, блокади, а небажання покласти проблемі край. Це означатиме, що і надалі із бюджету марно «доїтимуть» мільйони. Сьогодні у порядку денному виділення ще 7 млн грн. на потреби «Львівспецкомунтрасу». А ми переконані, що на наступному засіданні чиновники попросять іще понад 50 млн грн!!! Але без паралельного будівництва заводу витрачання таких коштів призведе до розорення Львова.
Наполягатимемо не закривати літню сесію ради, поки виконавча влада не зрушить процес із місця. Ніхто із нас не має права іти відпочивати, поки Львів задихатиметься від спеки, смороду та бруду. І це не політика. Це тест на те, хто ми: безпорадні спостерігачі, неспроможні діяти в інтересах громади, чи все ж таки господарники у своєму місті.

З повагою
депутат Валерій Веремчук
депутат Михайло Дідух
депутат Віталій Свінціцький
депутат Ірина Оршак
депутат Тарас Ворко
депутат Анна Мармуляк