Оксана Муха заспівала поезію Шевченка у стилі блюз. ВІДЕО

Пісня на вірш Тараса Шевченка «Якби з ким сісти хліба з’їсти» - наступний сингл культурно-мистецького проекту «Від Шевченка до Костенко»

     1971  

На початку літа Оксана Муха представила прем’єру пісні на вірш Тараса Шевченка «Якби з ким сісти хліба з’їсти». На музику поезію Кобзаря  поклав композитор Дмитро Кацал. Він же аранжував пісню, запис якої було здійснено на студії FONіЯ Records.

Пісня «Якби з ким сісти хліба з’їсти» – продовження потужного культурно-мистецького проекту «Від Шевченка до Костенко». У рамках цього проекту поезії найвидатніших українських поетів – Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Богдана-Ігоря Антонича, Василя Стуса, Ліни Костенко – стають піснями.

“Зізнаюся, я тільки недавно відкрила для себе поезію «Якби з ким сісти хліба з’їсти». Раніше якось не звертала уваги саме на цей вірш, хоч і читаю Шевченка доволі часто, – розповідає співачка Оксана Муха. – А ще більшим відкриттям було для мене, коли Кобзар зазвучав у блюзі! Як влучно сказав Дмитро Кацал: «Так Шевченко ж писав у блюзі!». Саме тоді, коли я почала співати ці життєві і дуже глибокі рядки у цьому стилі, зрозуміла, про що вірш! Бувають миті, коли і мені бракує тієї рідної, безкорисливої душі, з якою можна, як писав Шевченко, «сісти хліба з’їсти» і не «одуріть на самоті»… ”

Проект «Від Шевченка до Костенко» зародився з іншого вірша Тараса Шевченка – «Зоре моя вечірняя», який Кацал поклав на музику «Місячної сонати» Людвіга ван Бетховена. Цієї весни Оксана Муха презентувала пісню «Вечірнє Сонце» на поезію Ліни Костенко. А наступна прем’єра проекту, робота над якою уже на фінальному етапі, – композиція «Листопад», написана за однойменним віршем Богдана-Ігоря Антонича. Урешті творці «Від Шевченка до Костенко» планують об’єднати усі сингли в однойменний альбом.

 

Оксана Муха – українська співачка. У її репертуарі: твори від стародавньої української народної пісні – і до сучасної авторської та експериментальної музики. З капелою «Дударик» Оксана Муха з 2007 р. дебютує на професійних сценах та видає свій перший сольний CD «RE:SHETO» (2010 р.). Володарка Гран-прі І міжнародного фестивалю ім. Квітки Цісик (2011 р.), де її називають «українською Квіткою Цісик». Є промоутером видання альбому пластових пісень «При Ватрі» – до 100-ліття Пласту (2012 р.). У cпівпраці із провідними українськими артистами реалізує проекти «Івасюк» та «Івасюк – перезавантаження» (2013 р.). Видає компакт-диск різдвяної музики «Колядки та щедрівки» (2014 р.). Оксана Муха виступає на провідних сценах України, Європи та Північної Америки, постійно працює над створенням нових концертних програм та записом дисків: тільки за останній рік співачка презентувала у Львові три нові концертні програми: «Без пафосу», «Різдвяний Unplugged» і «Від Шевченка до Костенко». Мета Оксани Мухи проста і велика водночас – щоб українська пісня співалась у кожному українському домі.