#вимагаю_медреформу

На Зелені свята у нашій родині сталася трагедія: помер родич, якому було тільки 54 роки. Він три роки ходив по лікарях, аби з'ясувати причину незрозумілого болю у спині. Йому казали, що причина криється у хребті, тож лікував хребет, а помер від …раку. Коли йому нарешті встановили точний діагноз, було пізно. Запитання лікаря-онколога: «А де ви були раніше?» прозвучало як вирок і родич це розумів. Я не хочу¸ щоб у таку ситуацію потрапив ще хтось, тож кажу «так» медичній реформі.
   Олександра Баландюх   3106  

Хочу, аби в наших лікарнях була сучасна діагностична апаратура, щоб у лікарнях – від районних до обласних – працювали висококваліфіковані фахівці, які мають можливість зробити всі необхідні обстеження і правильно поставити діагноз, щоб медичну допомогу хворим надавали на рівні європейських клінік тощо. Скажете, на це ще не скоро можна очікувати? Знаю, що змінити все і відразу нереально, але зміни в системі охорони здоров’я і так добряче запізнилися, тож відкладати їх надалі просто неможливо, бо більше не сила так жити.

Тому я і «Львівська газета» долучаємось до флешмобу #вимагаю_медреформу, який запустили у соціальних мережах.

Флешмобом українці вимагають змін. Люди з різних куточків України розповідають плачевні історії лікування в наших лікарнях. У такий спосіб вони нагадують депутатам про реалії української медицини, бо скидається на те, що поки виборці не підштовхнуть народних обранців, вони й надалі ігноруватимуть прийняття законопроектів, які повинні дати старт медичній реформі в Україні. Це питання їх не болить, бо коли у них чи їхніх рідних виникають проблеми зі здоров’ям, вони їдуть на лікування у провідні клініки Європи і світу. Мають за що. А те, що мільйони українців такої можливості не мають і чекають на кардинальні зміни у вітчизняній системі охорони здоров’я, їм на це, м’яко кажучи, начхати.

Є серед народних обранців і чимало таких, яких влаштовує нинішня система охорони здоров’я, бо вони на горі інших набувають собі чималі статки.
Зовсім недавно з приводу бездіяльності щодо проведення медичної реформи було звернення до народних обранців відомого педіатра Євгена Комаровського: «Навіть у найбільш терплячого терпіння є межа. Навіть у найбільш витончених знущань є межа. Я бачив, що деякі політичні сили не дали за розгляд медреформи жодного голосу. Я пояснюю вам і вашим виборцям, у чому ваша помилка. Вносяться законопроекти, з якими ви категорично не згодні. У вас є інший погляд на реформу охорони здоров’я. Ви аналізуєте помилки, пропонуєте альтернативи або поліпшення і тільки так – в публічній суперечці – народжуєте істину. Але не говорити про це взагалі – це політична імпотенція. Якщо вам нема чого сказати, так що ви там, в Раді, робите?»
«Кожен 3-й з вас помре від раку. І будете кричати, випрошуючи знеболююче. І скиглити, і думати – а чого я мовчав, коли не боліло?!» – наголошує Євген Комаровський.

Тож якщо ви не хочете, аби й надалі у нашій медицині було все, як є, висловіть свою думку народному обранцю, за якого голосували. І запитайте, чого він мовчить, коли нарешті на обговорення винесуть питання, які є болючими для мільйонів українців і які не терплять зволікання. Може, ваш голос змусить народних обранців нарешті прийняти законопроекти і запустити медрефому до кінця цієї сесії.

PS 6 червня депутати мають проголосувати за включення урядових законопроектів до порядку денного поточної сесії та ухвалити їх до початку своїх канікул.