Ті, хто взяв на Монблан скло і батик

У Львові відкрили виставку робіт Романа Дмитрика та Марти Сухані

     1474  

У львівському мистецькому середовищі творчий тандем Роман Дмитрик – Марта Суханя, чию виставку художнього скла і батику зараз відкрили в галереї Укрсоцбанку – тандем особливий. І не лише тому, що купу проектів зробили разом

Ще 1994 року Романові Дмитрику випала нагода побувати на кількох французьких заводах скла, зокрема в термоформажному цеху. Повернувшись, надумав повторити цю побачену у французів технологію у Львові. Саме разом із Мартою Суханею та її мамою, професійним хіміком, завідувачем хімічних лабораторій Зеновією Суханею дев’ять місяців безконечних проб, праці, фінансових потуг затратили, щоб можна було сказати, що з того щось вийшло. Здобутки не були занехаяні. Вони дали поштовх обом митцям для наступних, уже власних, експериментів та серйозного творчого росту.

«Дощ і джаз добре асоціюються з тим, що ми тут бачимо, – сказав на відкритті виставки проректор Львівської національної галереї мистецтв Роман Яців. – А бачимо тут неймовірно цікавих зрілих митців, кожен з яких вніс у цю експозицію свою неповторність. Роман Дмитрик привертає увагу купою несподіванок технічного і технологічного характеру в композиційних та колористичних рішеннях, у нюансах. А Марта Суханя – не тільки майстерністю, а й лірикою, що в наш час у певному сенсі – рідкість».

«Це – чудовий тандем, де обоє художників дуже добре пасують одне до одного на виставкових подіях», – сказав на відкритті виставки славетний скляр Андрій Бокотей. А представник оргкомітету Українського тижня моди Олексій Данилевський продовжив: «Сучасне мистецтво – це те, що дає нам можливість без слів, без перекладів представляти сучасну Україну в Європі. Цю виставку  Романа Дмитрика та Марти Сухані вже побачили у Словаччині та сусідніх країнах, де вона мала великий успіх та добрий розголос. І, думаю, – це та дипломатія, що нам зараз дуже потрібна».

Цікаво, що виставка відкрилася напередодні дня народження Марти Сухані та у день 55-ліття Романа Дмитрика. За іншої нагоди Роман Дмитрик у розмові з «Львівською газетою» зауважив, що скло вимагає від творця поваги і дисципліни, без яких піднятися на свій творчий Монблан неможливо. Варте уваги, що в обох художників ці якості – бездоганні.

Фото автора