Де на Львівщині можна купатися влітку

Епідеміологи визначили безпечні для відпочивальників озера

   Марта Гелиш   8607  

altai-go.ru

Із приходом літа у Львові настають теплі дні, а разом з ними розпочинається і купальний сезон. Якщо за вікном температура повітря 30+ градусів, то мешканці бажають провести свій відпочинок на природі подалі від спекотного міста, а ще краще – біля водойм. На території Львівщини близько 35 озер та ставів, однак таких, де можна безпечно провести свій час та поплавати, значно менше.

«Львівська газета»  підготувала список озер, які успішно пройшли перевірку на екологічну безпеку.

За результатами підписання паспортів пляжів та досліджень проб води і ґрунту, проведеними ГУ «Держпродспоживслужби у Львівській області», станом на сьогодні, 2 червня, на Львівщині дозволено купатися на двох озерах:

– Озеро на базі відпочинку «Майдан» в с. Майдан Дрогобицького району;
– Озеро «Задорожнє» на хуторі Дубина Миколаївського району, прибережна смуга якого розділена.

Підписано 6 паспортів пляжів: ФОП «Гові» на 2 земельні ділянки, ФОП Романяк, ФОП Щипель, ФОП Кісельов та ФОП Буфан.
Ряд інших озер на Львівщині, які зверталися за перевіркою до Держпродспоживслужби, поки що не отримали підписаних паспортів. Це – озеро в с. Модричі Дрогобицького району, оз. «Молодіжне» у Золочеві, став у «Бухті Вікінгів» у с. Старе Село Пустомитівського р-ну, став у відпочинковому комплексі «Львівська Швейцарія» в с. Давидові Пустомитівського р-ну, став на території «Озерного краю» у Пустомитах, озеро у відпочинковому комплексі «Едем Резорт» у с. Стрілки Перемишлянського р-ну, річка Стрий та Винниківське озеро.

Вода та ґрунт у цих водоймах поки що не повністю відповідають санітарним нормам. Наразі там виконують заходи, які запропонували епідеміологи: чистять воду та облаштовують пляжі. Тож експерти кажуть, що найближчим часом ці озера також мають шанс на отримання підписаних паспортів пляжів від ГУ «Держпродспоживслужби у Львівській області».