Що має бути на тарілці, аби людина була здоровою

Сьогодні – День здорового харчування

     1273  

Експерти з харчування Гарвардської школи громадського здоров’я розробили керівництво для здорового та збалансованого харчування.

Ось основні його принципи:

Овочі та фрукти повинні становити основну частину прийому їжі – ½ тарілки. Забезпечте різноманітність кольору та виду їжі і пам’ятайте, що картопля не вважається овочем у тарілці здорового харчування через негативний вплив на рівень цукру в крові.

Віддавайте перевагу цільнозерновим продуктам – ¼ тарілки: цільні й неочищені зернові – ячмінь, зерна пшениці, вівсянка, гречка, неочищений рис і продукти, виготовлені з них. Наприклад, макарони з твердих сортів пшениці корисніші, ніж білий хліб, білий рис та інші очищені зерна.

Сила білка – ¼ тарілки. Риба, курка, квасоля, горіхи – здорові та різноманітні джерела білка. Їх можна додати в салат і вони добре поєднуються з овочами. Обмежте споживання червоного м’яса й уникайте споживання переробленого, як-от бекон і сосиски.

Корисні рослинні олії – в помірній кількості. Обирайте корисні рослинні олії, такі як оливкова, рапсова, кукурудзяна, соняшникова, арахісова та інші. Уникайте частково гідрогенізованих олій, які містять шкідливі трансжири. Пам’ятайте, що знижена жирність не завжди означає користь.

Пийте воду, каву або чай. Відмовтеся від солодких напоїв, споживайте одну або дві порції молока і молочних продуктів на день, обмежте споживання соку до маленької склянки на день.

Будьте активні. Червоний чоловічок, який біжить уздовж тарілки здорового харчування, – це нагадування, що активність також важлива для контролю ваги.

В. о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун так прокоментувала цю інструкцію: «Якщо ви знехтували вівсянкою під час сніданку, то у вас все ще є шанс виправитися на обідній перерві».