У Львові пройде Свято спорту ім. Казімежа Гурського (програма)

     875  

26-28 травня у Львові відбудеться Свято спорту ім. К. Гурського – львів’янина, легендарного тренера збірної з футболу «Орлів Гурського», визнаного найбільш видатним тренером в історії польського футболу.

Історія збірної під назвою «Орли Гурського» має безпосереднє відношення до України, і до Львова зокрема, адже легендарний тренер «Орлів Гурського» – Казімєж Гурський – народився і навчався у Львові. Товариський матч у Львові – останній матч зіркової команди Казімєжа Гурського.

У березні цього року минає 96 років від народження Казімєжа Гурського у Львові. Цього року Федерація футболу Республіки Польща відзначає 46 років з моменту старту діяльності Казімєжа Гурського у якості головного тренера футбольної збірної Польщі, визнаного найбільш видатним тренером в історії польського футболу. Саме під його керівництвом збірна Польщі досягла найбільшого успіху в історії польського футболу: у 1972 році – золота медаль на Олімпійських іграм в Мюнхені, у 1974 році – 3-тє місце на чемпіонаті світу у ФРН, 1976 року – срібна медаль на Олімпійських іграх у Монреалі (Канада). Казімєж Гурський керував збірною з футболу Польщі у 74 матчах, із них 45 – перемог. Під його керівництвом відбувся розвиток талантів видатних польських футболістів світового рівня: Казімєжа Дейни, Влодзімєжа Любанського, Анджея шармача, Роберта Гадохи, Гжегожа Лято, Яна Томашевського та багатьох інших.

Програма

26 травня

18.00 – 19.00 год. – Конференція на тему «Футбол у Львові в міжвоєнний період» (Готель «Таурус, nлоща Князя Святослава, 5). Відвідини Львова пo слідах Казімежа Гурськоro.

27 травня

10.00 – 11.00 год. – Літургія в Архикафедральній базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії (Площа Катедральна,1, Львів).

Близько 11.30 год. – відкриття меморіальної дошки в пам’ять Казімежа Гурського. (Будинок Львівського художнього ліцею (вул. Хотинська, 6).

14.00 – 14.30 год. – Брифінг для 3МІ, запрошених гостей та зірок спорту (зал в готелі «RIUS» вул. Гнатюка,12А ).

16.00 – 18.00 год. – Зустріч з польською громадою. Вечір, присвячений спогадам пpo Казімежа Гурського (зал у готелі «RIUS», вул. Гнатюка,12А).

28 травня

Відвідини Львова, його культурної та спортивної спадщини (міжвоєнний та післявоєнний період).