Без паритету у комісіях УКВ комунальним майном розпоряджатимуться лише чиновники, – Ворко

Депутати вимагають у міського голови забезпечити паритетне представництво обранців і чиновників у Комісіях УКВ, що відповідають за пропозиції та надання в оренду комунального майна Львова. Наразі ж Положення про їхню діяльність прописані так, що більшість – за представниками виконавчої влади, які практично самовільно вирішують долю власності громади.
 |    519  

Відповідне звернення підготували представники постійної комісії комунальної власності Львівської міської ради.

Як пояснив представник комісії, депутат фракції «Народний контроль» Тарас Ворко, наразі депутати у Комісіях УКВ замість представляти інтереси громади, виконують формальну роль статистів. Вони позбавлені змоги брати реальну участь в ухваленні рішень, як то прописано в Законі України «Про статус депутатів місцевих рад».

«Для прикладу, згідно п. 3.7.2 Положення, склад Комісії з підготовки пропозицій має бути не менше семи осіб, однак п. 3.7.3 визначено, що до її складу вже входить за посадами 7 працівників виконавчих органів міськради. А ще ж є «резерв» – 6 заступників голів РА, які мають право голосу при розгляді питань, які стосуються відповідного району. Окрім того, за п. 3.8.12, при рівному розподілі голосів, голос голови Комісії є вирішальним. Тож маємо «технічну більшість» із 13 членів комісії-чиновників проти лише чотирьох голосів депутатів, які не можуть ані вплинути на голосування, ані забезпечити прозорість рішень», – говорить Ворко.

За його словами, для прозорості та відкритості рішень при наданні в оренду майна потрібно внести зміни до Положення, які б забезпечили паритет «чиновники-депутати». Зокрема, до Комісій УКВ залучити всіх членів постійної комісії комунальної власності – 7 чоловік. Стільки ж – зі сторони чиновників. Окрім того, скасувати вирішальний голос голови комісії при рівності голосів.