У Львові вшанують 73-ті роковини депортації кримськотатарського народу з Криму

     603  

Кримськотатарська громада Львова запрошує львів’ян, переселенців і гостей міста разом вшанувати пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу з їхньої Батьківщини – Криму.

До 73-ї річниці депортації у Львові відбудеться акція «Запали вогник у своєму серці» та траурний мітинг на просп. Свободи. У Львівській медіатеці презентуватимуть фільм «Мустафа». Вхід на всі заходи – вільний.

«У четвер, 18 травня, у світі вшановуватимуть 73-тю річницю сталінської депортації кримськотатарського народу, яка забрала життя майже половини корінного народу Криму. Четвертий рік окупації Криму Росією знову поставила під загрозу долю кримських татар. Майже дві тисячі кримських татар знайшли притулок у Львові. Також у Львові в ці дні почнеться всесвітня акція зі збору підписів під зверненням до міжнародних структур із закликом вжити заходів щодо припинення окупації Криму Російською Федерацією і захисту громадян України на території півострова», – зазначають організатори і запрошують разом вшанувати пам’ять про цю трагічну сторінку в історії народу – депортацію кримськотатарського народу.

Зокрема, 17 травня з 20.30 до 22.00 на проспекті Свободи (майдан біля пам’ятника Тарасові Шевченку) триватиме масова акція «Запали вогник у своєму серці». З вогників буде зображено Кримський півострів із числом 73, контури національних українських і кримськотатарських символів – тамги і тризуба. Також почнеться всесвітня акція зі збору підписів під зверненням до міжнародних структур із закликом вжити заходів щодо припинення окупації Криму Російською Федерацією і захисту громадян України на території півострова.

Наступного дня, 18 травня, з 18.00 до 18.45 на проспекті Свободи (майдан біля пам’ятника Тарасові Шевченку) триватиме траурний мітинг до 73-ї річниці депортації кримських татар. У суботу, 20 травня, з 18.00 до19.00 у Першій львівській медіатеці (вул. Мулярська, 2-А) триватиме перегляд фільму «Мустафа» про життєву історію лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва.

Заходи організовують Меджліс кримськотатарського народу, Всесвітній конгрес кримських татар, громадська організація «Крим SOS», кримськотатарський культурний центр «Кримський дім у Львові», Представництво Духовного управління мусульман Криму у Львові.