У Львівському історичному музеї презентували виставку «Будь Я.К.: поет і мода»

     609  

Сьогодні, 16 травня, в межах ІХ Міжнародного фестивалю єврейської музики «LvivKlezFest – 2017» відбулося відкриття виставки «Будь Я.К.: поет і мода».

В основі виставки – музейні предмети з фондових колекцій Державного літературного музею Янки Купали (Республіка Білорусь).

Цей проект пропонує новий погляд на образ народного поета Білорусі Янки Купали – представника еліти, однієї з перших медійних осіб Білорусі в умовах епохальних змін кінця ХІХ – І половини ХХ століття.

На виставці представлені меморіальні речі Янки Купали, фотографії поета 1904-1940 рр., більшість з яких маловідомі.

«Сьогодні ми відкриваємо для нас всіх наших добрих сусідів і товаришів людей, з якими майже всю нашу історію ми пройшли пліч-о-пліч і з якими в українців ніколи не було конфлікту. Відкриваємо виставку видатного білоруського поета Янки Купали – людини, яка є не лише символом мистецької Білорусії, але й є символом білоруської ідентичності. Дякую за те, що ви відкриваєте для нас зовсім іншу Білорусь – нову, модернову і вічно живу», – зазначив на відкритті виставки голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

На відкриття також завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол.