На Львівщині кишкові інфекції вкладають дітей на лікарняні ліжка

Зараз у Львівській обласній інфекційній лікарні перебуває на лікуванні 60 маленьких пацієнтів

     4710  

Вільних ліжок у відділенні, як повідомила «Львівську газету» головний епідеміолог Львівщини, лікар-епідеміолог лікарні Наталія Тімко, практично не буває: одних хворих виписують, інших госпіталізують. Діти різного віку, з різних районів Львівщини, але у всіх спільна проблема – кишкові інфекції, для яких характерні такі симптоми: підвищення температури тіла, біль у животі, пронос, блювання, загальна слабкість. Основні причини захворювання – недотримання правил особистої гігієни і порушення технології приготування їжі.

За словами Ганни Костів, лікаря-епідеміолога ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України», в нас щороку захворюваність на гострі кишкові інфекції зростає на 15-20%. Так, торік було зареєстровано 6735 випадків захворювання проти 5847 випадків у 2015 році. За останні роки зростають і групові захворювання та спалахи кишкових інфекцій: 2012 року зафіксовано 3 спалахи, 2013-го – 7, 2014-го – 8, 2015-го – 9, 2016-го – 12.

Попереду – літо, високі температури повітря, за яких збудники хвороби розмножуються дуже швидко. Тож аби діти насолоджувалися канікулами і не проводили їх на лікарняних ліжках, Наталія Тімко радить дотримуватися трьох простих правил, які вбережуть від недуги: завжди й у всьому дотримуватися чистоти, відповідних правил зберігання продуктів і технології приготування їжі.