Рада Євросоюзу оприлюднила заяву щодо безвізу для України

     1686  

У ній нагадали, що скасування віз відбулося після виконання Україною низки реформ.

Рада Європейського союзу оприлюднила офіційне повідомлення про схвалення безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до ЄС. Текст повідомлення опублікований на сайті Ради.

Зокрема, в ньому наводиться заява профільного представника головування, міністра Мальти з питань внутрішніх справ та національної безпеки Кармело Абели.

“Схвалення законодавчого акту щодо візової лібералізації є важливою зміною, яка допоможе посилити зв’язки між людьми в Україні та в Європейському союзі”, – йдеться в заяві.

В головуванні нагадали, що скасування віз відбулося після виконання Україною низки реформ, зокрема, реформи в сфері міграції, публічного порядку та безпеки, зовнішніх відносин та дотримання основних прав.

Раніше міністри країн ЄС з питань сільського господарства та рибальства сьогодні, 11 травня, ухвалили рішення про надання Україні безвізового режиму. Далі, за процедурою, президент Європарламенту та посол головуючої в Євросоюзі Мальти остаточно затвердять безвізовий режим для України 17 травня. Церемонію підписання відвідає президент України Петро Порошенко.