Сьогодні – Міжнародний день акушерки

     776  

Ідею проведення Міжнародного дня акушерки було запропоновано 1987 року на конференції Міжнародної конфедерації акушерок (заснована 1919 року, об’єднує 88 акушерських асоціацій із 75 країн світу) в Нідерландах.

Його регулярно відзначають з 1991 року в понад 50 країнах світу.

Міжнародний день акушерки – це нагода для кожної окремої акушерки замислитися про всіх, хто пов’язаний із цією професією, зав’язати нові зв’язки й розширити знання про те, що акушерки роблять для всього світу.

У рамках акцій, що проводяться в цей день по всьому світу, акушерки організовують вуличні ходи, встановлюють намети в громадських місцях, де проводять безкоштовні консультації та надають всім бажаючим інформацію, що стосується їх діяльності. Вони також організують зустрічі, семінари та конференції, діляться досвідом і розповідають про нові досягнення у своїй галузі, нагороджують окремих представників професії або цілі колективи акушерок.

У країнах, де акушерство добре розвинене, збирають гроші, щоб допомогти колегам за кордоном (наприклад, кошти йдуть на покупку велосипедів для акушерок, які працюють у віддалених районах, на спонсорування відвідувань важливих для акушерок заходів і так далі ). Деякі акушерки просто збираються разом, щоб поспілкуватися в неофіційній обстановці і відпочити в колі колег.