Сьогодні – Всесвітній день свободи преси

Це один із міжнародних днів, які відзначають у системі Організації Об'єднаних Націй

     1197  

Тема Дня 2017 року – «Критичні підходи в критичні моменти: роль ЗМІ у просуванні мирного, справедливого й інклюзивного суспільства»

Всесвітній день свободи преси проголошено Генеральною Асамблеєю ООН в грудні 1993 року. Перед тим цього ж дня 1991 року в столиці Намібії представники незалежної преси країн Африки прийняли «Віндхукську декларацію», у якій містився заклик до урядів держав світу забезпечувати свободу преси та її демократичний характер. У декларації наголошували, що найважливішою складовою частиною будь-якого демократичного суспільства є вільна, плюралістична й незалежна преса.

Відтоді щорічно 3 травня, в річницю прийняття Віндхукської декларації, в усьому світі проводять заходи, присвячені Всесвітньому дню свободи преси.

У своєму Посланні з нагоди цього дня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш зазначив: «Сьогодні, у Всесвітній день свободи преси, я закликаю покласти край гонінням на журналістів, бо свобода преси сприяє досягненню миру і справедливості для всіх. Якщо ми будемо захищати журналістів, їхні репортажі зможуть змінити цей світ».