Сьогодні Львів долучається до святкувань Міжнародного дня танцю (програма)

Міжнародний день танцю відзначають від 1982 року за рішенням ЮНЕСКО – в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера

     2090  

У Львові сьогодні, 29 квітня, також святкуватимуть Міжнародний день танцю. Захід заплановано з ініціативи Міжнародної танцювальної ради (СID) при ЮНЕСКО, координатор – Львівська секція CID, Всеукраїнська федерація танців, Кафедра хореографії Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Святкування відбуватиметься 29 квітня на кількох локаціях: площа Ринок, Парк культури ім. Богдана Хмельницького (площа перед центральним входом), Парк ім. Івана Франка (виділена локація), Стрийський парк (площа біля озера), площа біля Порохової вежі, вул. Підвальна, 4.

Мета заходу – популяризувати танцювальне мистецтво, активний та здоровий спосіб життя серед дітей, молоді та дорослих, задля формування творчої та здорової нації.

«Ми віримо, що танець, як і будь-який інший вид мистецтва, спрямований на те, щоб люди порозумілися між собою. Тому, що це є мова, яка зрозуміла усім, яка не потребує розмовних навичок», – зазначив др. Константин Контогiаннiс (Dr. Constantin Kontogiannis) – член виконавчого комiтету Мiжнародної ради танцю при ЮНЕСКО (CID UNESCO), вiце-президент Паризької секцiї CID, керiвник мiжнародних проектiв, вiдповiдальний за спiвпрацю Ради з ЮНЕСКО та нацiональними делегацiями, неурядовими органiзацiями.

Програма заходів:

12.00 – 14.00 – Показові виступи та майстер-класи від інструкторів танців та йоги у парку ім.. Івана Франка (на виділеній локації).

12.00 – 13.00 – Показовий виступ від танцівників та керівників шкіл танців на площі перед Пороховою вежею (алея у сквері «на Валах»).

16.00 – 19.00 – Показові виступи та майстер-класи з різних напрямків від інструкторів танців на площі Ринок (на виділеній локації)

Перед початком заходу – привітальне слово від представників міської ради та організаторів, партнерів та спонсорів.

11.00 – 19.00 – Показові виступи та майстер-класи з різних напрямків від інструкторів танців на площі перед центральним входом до Парку культури ім.. Богдана Хмельницького.

11.00 – 19.00 – Показові виступи та майстер-класи з різних напрямків від інструкторів танців у Стрийському парку (площа біля озера)

Протягом святкування буде організована професійна фото- та відеозйомка, відбуватиметься інформування в соціальних мережах та ЗМІ, на офіційних сторінках CID при ЮНЕСКО.

Очікується близько 300 учасників та 1000 відвідувачів протягом дня.

Міжнародна танцювальна рада (СID) при ЮНЕСКО є єдиною офіційною організацією, яка об’єднує всі форми танців всіх країн світу та найбільш важливі міжнародні, національні та місцеві танцювальні організації в більш ніж 170 країнах. Як Організація Об’єднаних Націй з питань Танцю Міжнародна Танцювальна Рада (CID) активно підтримує та заохочує професійний розвиток, дослідження та міжнародний обмін у сфері танцю. 3окрема, з 1973 року CID надає офіційну підтримку вільному обміну досвідом та розвитку танцю у всіх країнах шляхом створення місцевих секцій та проведення конгресів.

Жан Жорж Новер (фр. Jean-Georges Noverre) (29 квітня 1727, Париж – 19 жовтня 1810, Сен-Жермен-ан-Ле) – французький балетмейстер, учень балетмейстера Л. Дюпре, реформатор і теоретик хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету». Виступав як танцівник і очолював балетну трупу в театрі «Друрі-Лейн» у Лондоні. Новер розробив принципи героїчного балету і балету-трагедії.