Сьогодні – Всесвітній день охорони праці

Тема Всесвітнього дня охорони праці у 2017 році: «Оптимізація збору і використання даних з охорони праці»

     1123  

Міжнародна організація праці (МОП) відзначає 28 квітня Всесвітній день охорони праці з метою сприяння запобіганню нещасним випадкам і захворюванням на робочих місцях у всьому світі.

Національна культура охорони праці – це повага права на безпечні та здорові умови праці на всіх рівнях, коли уряди, роботодавці та працівники беруть активну участь у забезпеченні безпечної і нешкідливою для здоров’я виробничого середовища, чітко визначаючи права та обов’язки, і коли найвищий пріоритет віддають принципу профілактики.

Щодня 6300 осіб гинуть унаслідок нещасних випадків на робочому місці та від професійних захворювань – близько 2,3 мільйона осіб на рік. Щорічно стаються 317 мільйонів нещасних випадків. Через неадекватне забезпечення стандартів охорони праці глобальній економіці завдають шкоди в розмірі 4% ВВП.

Прагнучи підвищити увагу до масштабів і наслідків нещасних випадків і захворювань, пов’язаних із трудовою діяльністю, МОП розглядає охорону праці як одне з пріоритетних питань міжнародного порядку денного і підтримує на всіх рівнях дії, спрямовані на її зміцнення.

Аби сприяти державам-членам МОП у реалізації захисту трудових прав і сприяти забезпеченню надійних і безпечних умов роботи для всіх працівників, Міжнародне бюро праці видало пакет навчальних матеріалів, що містить актуальну інформацію та методичні рекомендації, застосування яких допоможе державам-членам МОП в організації збору та використовування даних з охорони праці.