Львів’яни зможуть самостійно оцінити стан історичного будинку

Тепер для цього не потрібно фахової підготовки

   Ольга Зінько   1163  

Проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» презентував «Дорожню карту оновлення будинку як допомогу для власників та архітекторів». З її допомогою мешканці історичних будівель мають змогу самостійно оглянути будинок, зафіксувати пошкодження та визначити, які ремонтні та реставраційні роботи необхідно провести.

Дорожня карта має форму анкети і невдовзі буде доступна на сайті проекту.

Анкета включає найменування кожного архітектурного елементу, оцінку його пошкодження та необхідних заходи. Розробники розділили рівні дефектів та терміновість ремонтних робіт різними кольорами. Потрібно просто поставити галочку навпроти відповідного кольору. Аби людина не загубилася у переліку, елементи упорядкували у так звані розділи, зокрема покриття, фасад з вулиці, фасад з подвір’я, протипожежна стіна. Там ви також знайдете покрокову інструкцію щодо правильного огляду будівлі.

Використовуючи анкету, можна з’ясувати не лише стан власної квартири, а й всього будинку загалом. До слова, схема підходить й для оцінки сучасних будівель.

Якщо людині важко оцінити приміщення самотужки, варто звернутися до спеціаліста. Однак оплачувати його послуги доведеться з власної кишені, як і ремонт та реставрацію.

Нагадаємо, що «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» – спільний проект Львівської міської ради та Німецького товариства міжнародного співробітництва. Він працює на замовлення німецького уряду з 2009 року. Цьогоріч вони припиняють свою діяльність у місті.

Матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED