Сихівську трамвайну лінію пропонують прикрасити декоративними насадженнями

Тут висадять сакури, платани та тюльпанове дерево на майже мільйон гривень

   Ольга Зінько   1814  

alex- shutyuk.livejournal.com

Трамвайний маршрут «Сихів – центр» хочуть зробити зеленішим. Проект озеленення сихівської трамвайної лінії полягає у тому, щоб на кожній ділянці між зупинками висадити окремий вид декоративних дерев. Розробкою та втіленням ідеї вже півроку займається керівник відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова. Про ідею на своїй сторінці у Livejournal повідомив урбаніст, працівник ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександр Шутюк.

На початковій стадії планували висадити 245 дерев. Зараз кількість дерев зросла до 315. Висота декоративних насаджень у дорослому віці досягатиме 3-3,5 метрів. Передбачається, що дерева візуально впорядкують і зменшать простір проспекту Червоної Калини, поділяючи його на дві вулиці.

«Проспект Червоної Калини досить великий і одноманітний, тому пересуватися ним людині нецікаво. Великі простори, великі відстані змушують людину почуватися «мурахою», особливо після виїзду з дуже щільної і масштабної до людини центральної частини міста, з якої новий трамвай за 25 хвилин доставляє пасажира на Сихів», – йдеться у концепції.

Презентацію концепції можна переглянути за посиланням.

Біля кільця на вул. Угорській пропонують висадити японські багряники. Саме ці дерева через дорогу знищив забудовник, який реконструює корпуси заводу «Полярон».

Біля супермаркету «Арсен» з’являться два види сакури – канзан та аманогава. Їх цвітіння припадає на квітень-травень. На вулицях Довженка та біля ринку «Шувар» будуть клен польовий та багряник японський відповідно.
Кільце біля Церкви Різдва прикрашатимуть відразу чотири види декоративних насаджень: слива розкидиста, платан кулястий, ліріодендрон (або тюльпанове дерево) та сосна чорна.

Біля кінцевого трамвайного кільця хочуть насадити бузок, а біля «Санти-Барбари» – яблуню «Ола». Клен «Роял ред» та горобину «Кьоне» висадять вздовж трамвайної лінії побіля поліклініки №4 та «Сільпо» відповідно.

Як повідомив «Львівській газеті» заступник директора ЛКП «Львівавтодор» Євген Калитич, яке облаштовує благоустрій трамвайної колії на Сихів, наразі ідею з озелененням колії обговорюють. Одне з основних питань – скільки на це потрібно грошей та хто їх виділить. Згідно з розрахунками ЛКП «Інститут просторового розвитку» озеленення може коштувати близько 400 000 грн. Натомість фірма «ОНУР», у якої планують замовлятимуть роботи, насадження декоративних дерев оцінює у 800 000 грн. Кошти просять виділити або Сихівську районну адміністрацію, або департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Вірогідно, що висаджувати дерева почнуть восени, оскільки теперішні погодні умови не є сприятливими.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національно фонду на підтримку демократії NED