В Україні збирають гроші на документальний фільм про Василя Сліпака (відео)

Днями стартувала кампанія зі збору коштів для документального фільму «Міф» про всесвітньо відомого українського оперного співака Василя Сліпака, який загинув під час бойових дій на Сході

     1326  

Про це повідомляють на спільнокошті “Велика ідея”.

“МІФ» – це документальна історія життя Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом. Ще юнаком він поїхав зі Львова співати в Канаду та США, виступав у Карнегі-холлі. Вигравши міжнародний конкурс у Франції, став солістом Паризької опери.

Однією з найулюбленіших композицій була арія Мефістофеля. Саме від імені цього персонажа згодом Василь взяв собі псевдо – Міф. Василь прожив у Франції 19 років і здобув все: ім’я, улюблену роботу, вірних друзів і кохання.

Він брав активну участь у Революції Гідності, очоливши демонстрації у Франції, а згодом створив потужну волонтерську організацію «Українське Братство».

Здавалося б, робив достатньо, як для людини творчої професії. Але Василь вирішив залишити сцену та успішну кар’єру в Європі й стати до лав добровольців. Під час виконання бойового завдання Василь «Міф» Сліпак загинув від кулі снайпера.

Робота над фільмом триває вже понад півроку.

“Ми зібрали все архівне відео з Василем, яке можливо було зібрати. Відзняли матеріал на Сході України, у Львові, Києві та в Парижі. Їздили по позиціях, де знаходиться батальйон Міфа, спілкувалися з його бойовими побратимами на фронті. Зустрілися з його однокласниками, друзями дитинства, учителями, викладачами в музичному училищі у Львові, колегами по волонтерській діяльності, артистами, композиторами і диригентами у Франції та Україні, коханими, братами, батьками.

Ми  дуже вдячні всім, хто відкрив своє серце і щиро поділився своїми почуттями, своєю любов’ю і своїм болем. Особлива подяка за довіру і підтримку братові Василя  – Оресту Сліпаку. Він став нашим провідником у створенні цього фільму.

Завдяки листам підтримки від Французького інституту в Україні, Міністерства культури та Державного агенства з питань кіно, нам вдалося реалізувати найскладніший етап організації знімань  у Парижі. На сьогодні, силами нашої команди, знімання фільму завершене”, – пишуть на сайті організатори проекту.

Режисерами стрічки виступили Леонід Кантер та Іван Ясній.

На сьогодні весь відзнятий матеріал впорядкували і вивели фільм на завершальну стадію. Команда «Міфу» потребує фінансової підтримка для постпродакшну стрічки. Зібрані кошти покриють витрати на монтаж, графіку, озвучення, кольорову корекцію, корекцію зображення пошкоджених архівних кадрів і створення анімаційних епізодів.

«Герої не вмирають!» – це дуже потужне гасло, але насправді герої не вмирають, допоки ми про них пам’ятаємо.
Документальний фільм про великого Українця буде найкращою пам’яттю і фіксацією сьогодення для майбутніх поколінь. Цей фільм ми робимо з думкою: чи буде він актуальним та зрозумілим через тридцять чи більше років”, – зазначають організатори проекту.