Куди поїхати на травневі

Усі львів’яни діляться на два типи: ті, які у довгі травневі вихідні садять бульбу, і ті, які їдуть подорожувати. Якщо ви належите до другої категорії, то цей текст для вас.

   Уляна Куйдич   6203  

Було б дивно писати про бюджетні подорожі й ні разу не написати про найбюджетнішу країну Європи – Україну. І якщо в іноземних туристів виникають певні інфраструктурні труднощі ускладнені незнанням кирилиці, то нашого туриста «Укрзалізницею» не налякати.

Україна – надзвичайно цікава країна для мандрівника: тут і гори, і моря, різноманітні традиції, архітектура та стилі, села, міста й смачна їжа. І що найголовніше: все змінюється від регіону до регіону. Україна настільки велика й різноманітна, що тяжко вибрати, куди прокладати маршрути. Тому ми зараз вам підкинемо кілька ідей.

Туди, де тепло

Найтеплішою частиною Західної України вважається Закарпаття, а тут є два містечка з особливим мікрокліматом, де традиційно тепліше на кілька градусів – це Виноградів та Берегове. Дуже важливий нюанс – окрім погоди, міста мають, що запропонувати туристові. Так, Берегове – це маленький шматок Угорщини в Україні, поряд є Косино з термальними джерелами. У Виноградові збереглися руїни середньовічного замку, а також стара центральна частина міста. Що стосується руїн середньовічних замків – Закарпаття саме те місце, куди треба їхати – руїни тут мало не в кожному селі.

 

Туди, де крокуси цвітуть

В Україні є кілька місць, де можна спостерігати незвичне цвітіння, найпопулярніші – це сакури в Ужгороді та долина нарцисів біля Хуста (період цвітіння саме випадає на початок травня). Але є і більш екзотичні варіанти: долина диких тюльпанів у Миколаївському районі на Львівщині та крокуси на схилах карпатських гір. До останніх дістатися складніше й довше, але фото синіх квітів на фоні засніжених гір того варті.

 

Туди, де вода

До водойм у львів’ян особливі сентименти – з тої простої причини, що жодної пристойної у місті Лева нема. І хоча початок травня – не найкращий час для старту купального сезону, але для прогулянок – цілком підходить. Найпростіший варіант з’їздити до сусіднього Тернополя, прогулятися навколо озера в центрі міста й випити там свіжозвареного «Опілля». Інший варіант – Шацькі озера. У нас їх традиційно вважають такою собі альтернативою морю, але на початку травня Шацьк виглядає зовсім інакше – людей нема, природа розквітає – майже як у казці. Комарів, до речі, на відміну від людей, багато, запасайтеся репелентами.

Туди, де фестивалять

Щоб відвідати один з найстаріших та найбільших травневих фестів України навіть зі Львова виїжджати не потрібно – саме у перші вихідні травня у старому місті відбуваються «Флюгери Львова». Якщо площа Ринок здається все-таки занадто близькою для мандрівки, то можна поїхати у Кам’янець-Подільський – тут проходить «Форпост» – один з найбільших середньовічних фестивалів України. А сам Кам’янець – одне з найкрасивіших міст України, після Львова, звісно. Львів, Кам’янець-Подільський – занадто туристично й занадто банально, скажете ви. Тоді на вас чекає Шепетівка – саме тут відбудеться танцювальний Open Air – Summer Dream.

 

Туди, де смачно

Вино, сир, деруни, сало, галушки – українська кухня така ж різноманітна, як і сама Україна. А ще хороша тема для мандрівки – по галушки, наприклад, варто поїхати у Полтаву, по форшмак і коньяк – в Одесу, а найсмачніший борщ, кажуть, на Черкащині. І, звичайно, Закарпаття – бограч, паприкаш, гуляш і домашнє вино стануть чудовим доповненням до теплої погоди й руїн замків.

Для більшого натхнення ось вам гастрономічна карта України.