Через різке похолодання садівники можуть втратити близько третини врожаю

Однак урожай ще можна врятувати

   Марта Гелиш   1301  
заморозки

ua.racurs.ua

Синоптики прогнозують можливу втрату 30% урожаю плодових дерев в Україні через різкі похолодання. Найбільше постраждав Південний схід, однак на Львівщині великих втрат плодів поки не передбачають. Про це “Львівській газеті”  розповів експерт аграрного ринку Іван Стефанишин.

За його словами, втрата врожаю плодових дерев на Львівщині буде локальною, адже сильних морозів область не переживала.
“Аж такої великої біди із пошкодженими рослинами на Львівщині через нічні заморозки – поки немає, бо все-таки вдень температура піднімалася. Але, безперечно, певна частина плодових квітучих дерев пошкоджена. У найбільшій небезпеці абрикоси, персики, вишні, бо яблуні і груші більш захищені: їх квіткові бутони прикриті листям. Заморозки пошкоджують не лише дерева, але й озимі культури та овочі,” – зазначає Іван Стефанишин.

Він переконаний, що ранні овочі на Львівщині теж втрачають свої якісні показники, а в умовах торгівлі стають неконкурентноздатними.

Аби літній врожай все ж потішив садівників та городників, цьому найближчими днями повинна посприяти погода.

“Ідеальна погода для цвітіння повинна бути вологою, а температура – в межах 8-10 градусів тепла. Якби зараз пішли рясні дощі, навіть пошкоджені дерева могли б стати більш здоровими, однак рятувати плоди можна і треба власноруч,” – каже експерт.

Найстаріший і найдієвіший спосіб захисту рослин від низьких температур – задимлення. Для цього на ділянці слід розкласти солому або сіно, а зверху накрити шаром вологої трави, тирси чи моху і залишити сухе місце для підпалювання. Задимлення проводять лише в суху безвітряну погоду.

Можна скористатися і більш сучасним методом. “Після довгих заморозків відновитися рослині допоможе невелика кількість азоту”, – радить Іван Стефанишин.

А от призупинити цвітіння на період холоду можна за допомогою міцного соляного розчину (600-700 грамів на велике відро води): ним слід обприскати дерево, і це затримає розквіт бруньок на кілька днів.