Наближається Український тиждень імунізації

У 2017 році він припадає на останній тиждень квітня - 24-30 квітня

 |    1231  

Український тиждень проводиться одночасно з Всесвітнім та Європейським тижнями імунізації Головна його мета – інформувати населення про вакцинацію як найбільш ефективний інструмент захисту від інфекційних хвороб та важливу умову збереження національної безпеки країни.

На жаль, рівень вакцинації дітей в України за даними 2016 року далекий від рекомендованого ВООЗ 95%. Лише спільними зусиллями громадськості, медиків та представників влади, які визнають цю проблему, Україна може досягти змін на краще. На сьогодні найдієвішим та економічно ефективним засобом боротьби з інфекційними хворобами у світі визнано імунопрофілактику.

За результатами проведеного аналізу встановлено, що у 2016 році первинним вакцинальним комплексом проти кашлюку, дифтерії, правця охоплено лише 19,4% запланованого контингенту. Тому у нас стрімко зросла захворюваність на кашлюк (на 44,39%). У 2016 році зареєстровано 283 випадки (11.23 на 100 тис. населення) проти 196 випадків (8 на 100 тис. населення) у 2015 році. Найвищий рівень захворюваності, за словами головного епідеміолога Львівщини Наталії Тімко, зареєстровано у Самбірському районі (31.96), Пустомитівському (24,25), Перемишлянському (20.38), Сколівському (20.86) районах. Випадки захворювання реєструються як серед дітей, так і серед дорослих. Дорослі зі стертими формами можуть заражати невакцинованих дітей.

Зниження рівня охоплення профілактичними щепленнями закономірно та неухильно супроводжується підвищенням захворюваності на імунокеровані інфекційні хвороби, що в недалекому майбутньому може призвести до епідемічного поширення, особливо при реєстрації спалахів інфекційних хвороб у сусідніх країнах.