Як оформити біометричний паспорт для виїзду за кордон?

Де, як і за скільки можна отримати документ у Львові

   Ольга Зінько   4551  

На початку квітня Рада Європи проголосувала за надання Україні безвізового режиму з ЄС. Очевидно, що вже в червні українці зможуть перетинати кордони Європи без віз. Проте необхідною умовою таких подорожей є біометричний закордонний паспорт. Такі документи ДМС України почала оформляти ще з січня 2015 року. Тоді можна було обирати між звичайним паспортом і біометричним. Нині ж можна отримати лише біометричний паспорт громадянина України для виїду за кордон.

Чим звичайний закордонний паспорт відрізняється від біометричного?

Біометричний закордонний паспорт містить відцифровані відбитки пальців, відцифроване обличчя власника та відцифрований підпис. Паспорти осіб, які не досягли 12-річного віку, людей з фізичними вадами (відсутність пальців або верхніх кінцівок) і тих, хто перебуває на лікуванні в закладах охорони здоров’я, не матимуть відцифрованої інформації.

Де оформити та отримати біометричний паспорт?

У шести районах Львова діють підрозділи, де оформляють біометричні паспорти. Особливістю є те, що зробити закордонний паспорт людина може в будь-якому регіоні та в будь-якому підрозділі. Перед подачею документів необхідно записатись в електронну чергу. Зробити це можна двома способами. Перший – через систему електронної черги на сайті ДМС, де ви можете обрати регіон, дату та час за два тижні наперед. Другий –  скористатися терміналом, звернувшись безпосередньо у районний підрозділ ДМС. На місці працює оператор, який допоможе обрати зручні дату та час (на місяць уперед). При цьому необхідно мати документ, що засвідчує особу.

Є можливість зайняти поточну чергу. Йдеться про те, що якщо людина, яка стала в електронну чергу, не з’явилася, її місце може зайняти інша особа.

Який термін оформлення біометричного паспорта?

Паспорт громадянина України для виїду за кордон оформляють у звичайному режимі протягом 20 робочих днів, у терміновому – за 7 робочих днів.

Яка вартість біометричного паспорта?

Щоб оформити біометричний паспорт для виїзду за кордон у звичайному режимі, необхідно викласти 557 грн. 32 коп. Якщо ви хочете отримати документ за 7 робочих днів, мусите заплатити 810 грн. 32 коп.

Який термін дії біометричного паспорта?

Термін дії біометричного паспорта – 10 років. Окрім того, за законом людина може мати два закордонні паспорти. Тобто, якщо ви маєте документ старого зразка з відкритою візою, можете зробити другий – із вбудованим чипом.

Які документи необхідні для оформлення біометричного паспорта?

Щоб оформити біометричний паспорт, вам необхідно принести документ, що засвідчує особу, та ідентифікаційний код.

Матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED