У Львові відреставрують двері до легендарної каплиці Боїмів

Цього року Львівська міська рада разом з німецьким GIZ візьмуться за реставрацію дверей каплиці Боїмів

     1856  

Джерело: ukraine-is.com

Каплиця Боїмів (площа Катедральна) – відома пам’ятка пізнього ренесансу, вона є окрасою Катедральної площі. Каплиця збудована у 1609-1615 роках над фамільним гробівцем родини львівських патриціїв угорського походження Боїмів. Каплицю побудовано на території тогочасного міського цвинтаря, поблизу Латинського собору.

«Реставрація буде тривалою. Процес відбуватиметься у формі ворк-шопів, до яких маємо намір залучити студентів з Академії мистецтв. Спершу ми будемо вивчати і ретельно досліджувати двері, і лише потім перейдемо до реставрації. Вона триватиме щонайменше до вересня», – розповіла «Львівській газеті» начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

За її словами, двері зроблені з дерева й металу. Сьогодні вони в дуже поганому стані.

«На нижній частині дверей відірваний метал. Ми шукатимемо метал того самого часу, щоб доповнити елементи, яких бракує», – запевнила Лілія Онищенко.

Реставруватимуть двері за гроші GIZ. Скільки саме коштуватимуть роботи, наразі невідомо, бо ще немає відповідного кошторису.

Каплиця Боїмів відома і своїм багатим зовнішнім оздобленням, і розкішними інтер’єрами. На фасаді, зокрема, можна побачити кам’яні різьблення на тему Страстей і фігури святих Петра і Павла. На іншому фасаді, від боку вулиці Галицької, під склом – старовинні оригінальні портрети Боїма і його дружини. Третій фасад має чудовий рельєф, що зображає Георгія Змієборця.

Купол каплиці завершує статуя скорбного Христа у Гетсиманському саду, де він просить Отця, щоб Його оминули страждання на хресті.

Інтер’єр будівлі є не менш пишно декорований. При створенні багатофігурних композицій за звичаєм того часу використовували як моделей звичайних людей. Таким чином тут маємо нагоду побачити обличчя справжніх людей давньої епохи.