Доступні ліки: спростування міфів

     643  

Урядова програма «Доступні ліки» стартувала лише з 1 квітня, а вже обросла міфами. Найпоширеніший – що компенсація від держави за препарати становить копійки і пацієнт доплачує значну суму. МОЗ твердить, що це міф, і спростовує його.

У програмі «Доступні ліки» беруть участь 157 торгових найменувань препаратів. Держава повністю компенсує вартість 23 препаратів. Найдешевший із них – Фуросемід – 8,12 грн. (українського виробництва), застосовується для зниження тиску. Найдорожчий – Будесонід Інтелі (іспанського виробництва) – 525,45 грн., від астми. Ці препарати можна отримати в аптеці за рецептом безкоштовно.

За інші ліки з переліку пацієнт доплачує в середньому 10-30% вартості.

Наприклад, за Бісопролол, який застосовують для лікування серцево-судинних захворювань, від вітчизняного виробника найменша доплата становить лише 38 копійок. Найбільша доплата за цей самий препарат німецького виробництва – 25,74 гривні. При цьому людина має змогу обрати, адже до програми включено Бісопросол від дев’яти виробників.

Інший приклад – препарат для лікування астми Будесонід іспанського виробництва, що коштує 525,45 грн., людина отримає в аптеці безкоштовно. А за цей самий препарат фінського виробництва, який коштує 605,77 грн., доплатить 80 грн., що становить 13% вартості препарату.

Більше інформації про програму: https://goo.gl/Dngu8u