У Львові хірурги зі США оперуватимуть дітей зі складними вадами

На консультацію до них їдуть маленькі пацієнти зі всієї України

   Олександра Баландюх   7702  

Фото: beiskenov.com

Бригада медиків зі США, до складу якої входять хірурги-урологи, хірурги-ортопеди, пластичні хірурги, протезист та інші, прибуде до Львова 24 квітня. Наступного дня вони консультуватимуть дітей зі складними вродженими і набутими вадами.

Спершу передбачалося, що спеціалісти консультуватимуть й оперуватимуть тільки дітей-сиріт, у яких через різні вади гальмується процес усиновлення. Але згодом було вирішено, що вони проконсультують усіх дітей, яким потрібна їхня допомога. Як повідомив «Львівській газеті» лікар-хірург, спеціаліст з ендоскопічної хірургії Львівської обласної дитячої лікарні «Охмадит» Андрій Дворакевич, який підбирає дітей для консультацій і операцій, на консультації до них їдуть маленькі пацієнти не лише із Західної України, а й зі східних областей.

Американські спеціалісти до Львова приїдуть уперше, але в Україні загалом вони вже працювали, зокрема в Криму. Фундація «Дітям.Медасист» з 2006 року присилала команду фахівців, які безкоштовно оперували дітей-сиріт з важкими вродженими і набутими вадами у Сімферополі. Після анексії Криму вони припинили там свою діяльність і зараз відновлюють її вже у Львові.

Професор Чарльз Мур, член американського товариства пластичних хірургів, практикує пластичну та реконструктивну хірургію понад 30 років, побував у Львові восени 2016 року. За його словами, їхня команда хірургів створить програму ознайомлення зі світовими методиками лікування, які вони застосовують на практиці. І з нею приїдуть до Львова, щоб обмінятися досвідом.

Професор Чарльз Мур на зустрічі з львівськими медиками восени 2016 року

26, 27 і 28 квітня  американські хірурги спільно з львівськими оперуватимуть маленьких пацієнтів, насамперед дітей-сиріт.

Скільки вдасться провести операцій, наразі важко сказати. Попередньо планують не менше ніж 10. На приїзд спеціалістів із США з нетерпінням чекають і батьки двох чотирирічних дівчаток, які народилися зі складними поєднаними аномаліями розвитку. У них − вроджена клоака. Для цієї патології характерне злиття прямої кишки, піхви і сечового міхура в один загальний канал. Суть операції полягає в тому, щоб роз’єднати їх. Це − дуже складна операція, і допомогти дівчаткам до цього часу можна було лише за кордоном. Батьки маленьких виходили на закордонні клініки й дізналися, що така операція коштує понад 50 тисяч євро. Зібрати таку суму для них нереально. Тепер є надія, що ці операції проведуть дівчаткам у Львові американські і львівські хірурги безкоштовно.

«Якщо все спрацює цього року, будемо будувати плани на майбутнє. На мою думку, краще рухатися вперед поволі. Окрім операцій, ми також плануємо прочитати  лекцію студентам-медикам», – каже керівник команди хірургів зі США Чарльз Мур.