Оформлення закордонних паспортів призупинили через слідчі дії СБУ

     1241  

Через слідчі дії СБУ щодо оператора зв’язку призупинене оформлення закордонних паспортів у центрах надання адмінпослуг і «паспортних сервісах»

Про це інформує прес-служба Державної митної служби України.

Учора, 6 квітня, внаслідок слідчих дій працівників Служби безпеки України в одного з операторів зв’язку тимчасово призупинено оформлення і видачу біометричних документів (паспорт для виїзду за кордон та ID-паспорт) у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) в «Паспортних сервісах» на всій території України. Підрозділи міграційної служби наразі працюють у штатному режимі.

Найбільше проблему відчують на собі кияни, оскільки у Києві значну кількість закордонних паспортів оформлювали у ЦНАП та чотирьох «Паспортних сервісах».

Державна міграційна служба звернулася з листами до СБУ, Держспецзв’язку та Державного підприємства «Українські спеціальні системи» (ДП УСС) щодо максимально швидкого поновлення роботи каналів зв’язку та відновлення можливості оформлення й видачі документів, – додали у ДМС.

Як повідомили у Службі безпеки України, СБУ викрила несанкціоноване втручання комерційної структури в роботу телекомунікаційних мереж Державної міграційної служби.

Головне слідче управління СБУ проводить досудове слідство у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 328 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. У його рамках встановлено, що у 2014-2015 роках спеціалізоване держпідприємство виконувало роботи зі створення, побудови та налаштування захищеної телекомунікаційної мережі для Державної міграційної служби (ДМС). Під час виконання контракту, через попередню змову з окремими посадовцями ДМС та Держслужби спеціального зв’язку, частину грошей було привласнено.

Через оборудку й неналежне виконання технічного завдання, несанкціонований доступ для доступу в інформаційну мережу ДМС залишився у деяких субпідрядників. Співробітники СБУ виявили серверне обладнання в одному зі столичних приватних підприємств, яке мало доступ до мережі Державної міграційної служби з одночасним виходом в Інтернет. За попереднім висновком експертів, це має ознаки несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи ДМС і створює умови для витоку інформації з обмеженим доступом.

СБУ під час досудового слідства не здійснювала слідчих дій у приміщенні Центру обробки інформації Державної міграційної служби та не вилучала серверне обладнання, – додали у прес-центрі Служби безпеки.

Нагадаємо, вчора на сайті державного підприємства «Документ», яке займається видачею ‎біометричних закордонних паспортів, відвідувачів попередили: «З технічних причин усі центри «Паспортний сервіс» тимчасово не працюють. Про відновлення роботи буде сповіщено на сайті!» Перед тим сайт узагалі не працював.‎ На ньому було розміщене повідомлення про неможливість з’єднання із сервером через перевищення ‎ліміту запитів.‎