На фасаді СЗШ №54 встановлять меморіальну таблицю учасникам АТО

Сьогодні, 7 квітня, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради було ухвалено рішення про встановлення меморіальної таблиці учасникам АТО

     1145  

Виконавчий комітет затвердив рішення про погодження встановлення меморіальної таблиці учасникам антитерористичної операції Андрію Бернацькому, Василю Задорожному та Назарію Пасельському на фасаді СЗШ №54 (вул. М.Хвильвого, 16).

Бернацький Андрій Євгенович (нар. 4 вересня 1975 — пом. 16 жовтня 2014) — старший лейтенант Збройних сил України.

Закінчив ЗОШ № 54 міста Львова, Дніпропетровський державний технічний університет залізничного транспорту, економічний факультет Дніпропетровського національного університету.

Проживав у Дніпропетровську. Активний учасник дніпропетровського Євромайдану. З початком війни доброволець, від червня перебував на передовій. Старший лейтенант, заступник командира інженерно-саперного взводу 3-ї батальйонно-тактичної групи, 93-тя окрема механізована бригада.

16 жовтня бійці потрапили у засідку під час розвідки на бойовому завданні поблизу села Михайлівка — в складі міста Горлівка. Андрій, прикриваючи товаришів, загинув від кулі снайпера — влучила у серце між пластинами бронежилету.

У Львові залишились батьки Андрія, в Дніпропетровську — дружина та донька 2002 р.н. Похований у місті Дніпропетровськ, Краснопільське кладовище, Алея слави.

Задорожний Василь Богданович («Кавказ») – народився 11.10. 1965 р. у Львові. Загинув 9 лютого 2015 р. в с. Логвинове, Артемівський район, Донецька область.

Солдат резерву, командир автомобільного відділення, Медична рота Північного Київського територіального управління НГУ.

Обставини загибелі: 9 лютого 2015 р. бригада медиків медичної роти ПКТрУ НГУ виїхала з міста Артемівськ (Донецька область) в сторону Дебальцеве назустріч медичному екіпажу ЗСУ (солдат Анатолій Суліма, солдат Михайло Балюк, солдат резерву Сергій Кацабін та поранений молодший сержант Олександр Кравченко), з яким зник зв’язок. Біля с. Логвинове, Артемівський район, Донецька область джип підірвався на фугасі. Разом з Василем загинули капітан Тарас Кончевич, солдат резерву Дмитро Лагунов та солдат резерву Максим Овчарук.

Похований у Львові на Личаківському кладовищі, поле почесних поховань № 76.

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Указом № 2 від 23 червня 2015 р. нагороджений відзнакою “Народний Герой України” (посмертно).

Пасельський Назар Миколайович (нар. 24 вересня 1992, Львів, Україна — пом. 14 серпня 2014, Луганська область, Україна) — український військовик, старший лейтенант 80-ї військової аеромобільної бригади Збройних сил України, був Командиром зенітно-ракетного взводу аеромобільно-десантного батальйону. Загинув у ході війни на сході України в ніч з 13 на 14 серпня від пострілу снайпера, після чого тіло бійця зазнало ушкоджень від обстрілу з установки «Град». За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, 14 березня 2015 року указом президента № 144/2015 відзначений державною нагородою, – орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).