Садовий назвав абсурдним рішення суду щодо заборони ЛКП «Збиранка» вивозити ТПВ

Оскільки ЛКП «Збиранка» ніколи не займалось діяльністю щодо вивезення ТПВ на полігон

     684  

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Сьогодні на засіданні виконавчого комітету розглядали питання «Про припинення вивезення твердих побутових відходів на Львівський міський полігон твердих побутових відходів у с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області». Як повідомила Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту, це рішення винесено на розгляд виконкому на виконання рішення суду. Члени виконавчого комітету утримались від підтримки такого рішення, оскільки ЛКП «Збиранка» ніколи не займалось діяльністю щодо вивезення ТПВ на полігон. Під час обговорення питання міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на абсурдності рішення суду.

«Пропонується розглянути рішення про припинення вивезення ТПВ на полігон в селі Великі Грибовичі. Хочу наголосити, що Львівським апеляційним адміністративним судом від 30.01.2017 було винесено рішення, резулятивна частина якого складалась з двох аспектів. Частина перша зобов’язує львівського міського голову звернутись з відповідною заявою «до відповідних органів про виділення земельної ділянки для організації нового полігону». Оскільки ми не знайшли способу виконання цього рішення, ми звернулись до Львівського апеляційного адміністративного суду з заявою, щоб нам роз’яснили, у які відповідні органи і з якими відповідними заявами ми повинні звертатись про виділення земельної ділянки. Другою частиною цього рішення було припинення ЛКП «Збиранка», виконком зобов’язаний прийняти таке рішення, вивезення твердих побутових відходів на львівський міський полігон ТПВ в с. Великі Грибовичі. Я жодним чином не коментую рішення судів, але я би хотіла наголосити, що ЛКП «Збиранка» не вивозить і ніколи не вивозило відходи на полігон ТПВ. Діяльність полігону вже припинена рішенням Галицького районного суду. Виконавчий комітет, на мою думку, не в праві приймати таких рішень. Але, щоб нас не звинуватили у невиконанні судових рішень, пропоную виконавчому комітету прийняти таке рішення. Якщо виконавчий комітет таке рішення не підтримає, будемо писати у виконавчу службу, інформувати, давати витяг з протоколу виконавчого комітету, що воно розглядалось на засіданні виконавчого комітету, але рішення не було прийняте», – поінформувала під час розгляду питання директор юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.

«Абсурдність ситуації – припинити ЛКП «Збиранка» вивезення ТПВ. ЛКП «Збиранка» ніколи ніякі відходи не вивозило. В рішенні суду в результативній частині записано речення, яке суперечить здоровому глузду і чинному законодавству. І нам пропонують, щоб ми це узаконили. Я коментую проект рішення, який ми отримали для голосування. Хочу зрозуміти з юридичної точки зору, якщо члени виконавчого комітету не підтримають це рішення, то що буде», – запитав Андрій Садовий, міський голова Львова, під час розгляду питання.

«Думаю, виконавча служба скерує матеріали до поліції чи прокуратури, щоб вивчити, чи свідомо чи не свідомо не виконане рішення суду», – додала Гелена Пайонкевич.

«Ми колегіальний орган. Не можна зобов’язати членів виконавчого комітету голосувати», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

«У постанові написано «зобов’язати виконавчий комітет Львівської міської ради припинити ЛКП «Збиранка» вивозити сміття», – додала Гелена Пайонкевич.

«Якщо ми голосуємо за це рішення, то ми свідомо голосуємо за рішення, яке не можливо виконати, бо воно суперечить здоровому глузду», – додав Андрій Садовий.

«Цим рішенням ми виконаємо рішення суду. Якщо ми не підтримаємо це рішення суду, то ми скеруємо у виконавчу службу протокол засідання виконавчого комітету, а виконавча служба скерує це у правоохоронні органи, щоб з’ясувати вмисно чи невмисно не було виконане рішення суду. Я не стикалась з такими рішеннями, де зобов’язували виконком припинити діяльність ЛКП. Мені складно сказати, в який інший спосіб це можна виконати», – додала Гелена Пайонкевич.

«Я готовий ходити і давати покази, бо це рішення, яке по своїй суті, на мою думку, є не правильним», – зазначив Андрій Садовий.

Відтак, усі члени виконавчого комітету утримались від підтримки цього рішення під час голосування.