Львів’яни спробують прожити тиждень без сміття

   Марта Гелиш   1958  

Із 3 по 10 квітня у Львові триватиме «без сміттєвий» експеримент громадської ініціативи Zero Waste Lviv, учасником якого може стати кожен охочий. Мета експерименту – пізнати альтернативи звичній практиці «купи – використай – викинь» і спробувати прожити тиждень, створюючи мінімум відходів.

За словами активістів Zero Waste Lviv, більш ніж 90% сміттєвого кошика – це ресурси, що викинули намарно. Яким стане місто, якщо 280 кг (!) сміття на особу в рік перетворяться на 28 кг, і які особисті практики львів’ян можуть створити культуру Zero Waste у місті? Відповіді на ці запитання з’являтимуться впродовж тижневого експерименту.

Реєстрація для участі у експерименті триватиме до неділі, 2 квітня. На сьогодні, 31 березня, вже зареєструвалося близько 150 осіб. Під час експерименту учасники отримуватимуть «ранкові виклики»: 2-3 завдання на день, і викладатимуть фотозвіт їх виконання на сторінці експерименту у Facebook.

Якими саме будуть завдання – організатори тримають у таємниці до початку експерименту. Проте, за словами активістів ZW Lviv, не складними, але такими, що допоможуть суттєво зменшити кількість сміття в буденному житті кожного з нас.

Організатори запевняють: експеримент буде цікавим та корисним, а на його учасників чекають «живі» події та приємні несподіванки.

«Через складну сміттєву ситуацію у Львові ми на собі переконалися, яким же все-таки важливим є сміття! А точніше, його кількість і небезпека. Експеримент стане поштовхом для львів’ян піклуватися про довкілля та власне здоров’я і, звичайно, замислитись над тим, про що раніше навіть не думали. Автори найкращих фото, найкорисніших постів і найстаранніше виконаних завдань отримають призи. Також на учасників чекають Zero Waste пікніки, перегляд фільму про довкілля, ефіри на радіо та «творча революція», – ділиться секретами майбутнього експерименту одна з його організаторів Ірина Миронова.

Зареєструватися для участі в експерименті можна за посиланням https://goo.gl/t0IeRk.

Довідка: Zero Waste management  у Львові – це сукупність організаційних, регуляторних, фінансових та освітніх заходів спрямованих на зменшення генерування та збільшення роздільного збору й переробки відходів. Львів стане першим містом України, що приєднається до спільноти прогресивних міст світу. Зараз активісти ZW активно працюють над розробкою стратегії поводження з відходами у Львові, основа якої – концепція Zero Waste.