Як не потрапити на “гачок” шахраїв. Корисні поради

     1909  

Головне в такій ситуації не панікувати і спершу з’ясувати всі обставини з родичами.

В Дрогобицький відділ поліції 22 березня за допомогою звернулася 33-річна місцева жителька. Жінка повідомила, що їй зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником поліції, та повідомив, що її брат скоїв ДТП і йому загрожує в’язниця. Але за три тисячі доларів він допоможе вирішити цю проблему. Жінка прийшла на домовлене з шахраєм місце зустрічі і віддала йому 800 доларів США. Згодом, зателефонувавши братові, потерпіла з’ясувала, що її обдурили.

Правоохоронці вкотре наголошують! «Ваш родич у поліції» – один з найбільш розповсюджених методів шахрайства! Зловмисники, представляючись поліцейськими, щодня видурюють гроші у громадян. Іноді кошти пропонують перерахувати на банківський рахунок або можуть скористатися послугами таксистів, як посередників.

Щоб не стати жертвою афериста, необхідно:
·   спитати прізвище, ім’я, по-батькові, посаду, відділ поліції, в якому працює співрозмовник та його робочий номер телефону (переважно після цього шахраї кладуть слухавку);

·  передзвонити у поліцію і дізнатись чи насправді ваш родич знаходиться у них;

·  передзвонити «винуватцю» події або його найближчим родичам та з‘ясувати всі обставини;

· повідомити про спробу шахрайства у найближчий відділ поліції або зателефонувати на оперативний номер 102.

І запам’ятайте, шахраї намагатимуться вами маніпулювати! Вони проситимуть вас не класти слухавки, підганятимуть вас робити все швидко, розповідатимуть про можливе ув’язнення вашого родича – усе для того, аби ви запанікували і віддали їм свої гроші. Зберігайте спокій та не поспішайте виконувати вимоги шахраїв – це найголовніша запорука вашої безпеки!

Відділ комунікації поліції Львівської області