Найкращих юних мультиплікаторів об’єднав «Пищик»

     1886  

Фото Ярини Коваль

Учора у львівській книгарні «Книжковий дворик» п’ятеро юних художників з Винниківської школи-інтернату для дітей з групи ризику легеневих захворювань за участі автора урочисто представили свої малюнки за казкою «Про Пищика-молодця, школи «Сакура» бійця» відомої української письменниці з Дніпра Еліни Заржицької. Усі вони вже незабаром під орудою своєї вчительки з малювання Галини Коваль творитимуть за цією казкою мультфільм.

Малюнок Вікторії Сернич

П’ятірку переможців Еліна Заржицька вибрала особисто. І зробила це на основі робіт 25 юних претендентів віком від 8 до 14 років, що мають охоту працювати над мультфільмом. Усі претенденти – учні школи-інтернату з Винників невипадково. Це – усвідомлений вибір письменниці з тим, щоби ще й у такий спосіб об’єднати Схід і Захід. Адже озвучуватимуть мультфільм учні дніпровської школи-інтернату № 3 для дітей, хворих на сколіоз.

Малюнок Софії Юрдиги

Одинадцятирічна Вікторія Сернич, тринадцятилітні Софія Юрдига та Вікторія Дитиняк, а також на рік старші Лілія Гонтар і Роман Вишнівський, попри те. що кожен має дуже цікаве власне творче бачення, уперше працюватимуть саме в такій тематичній команді.

Малюнок Вікторії Дитиняк

«Ми ще до кінця не визначилися, – поділилася думками з «Львівською газетою» Галина Коваль, – як саме виглядатиме ця співтворчість: кожна дитина малюватиме окремого героя чи одні малюватимуть, а інші розмальовуватимуть, або інші варіанти. Але вже сьогодні бачимо, як цей конкурс заінтригував, розворушив і підштовхнув до активності в інших площинах наших вихованців. Імовірно прагнення створити мультфільм (що для наших діток цілком нове) розгорнеться також у бажаннях створити театральні постановки, костюми тощо.

Малюнок Лілії Гонтар

«У моєму житті був період, коли я працювала вчителем малювання, – розповіла на відкритті виставки директор Винниківської школи-інтернату Лілія Свистович. – І я бачила, як дитина у тих малюнках цілком по-іншому розкривається. Саме через малюнки ми, вчителі, часто відкривали для себе дітей такими, якими не знали їх раніше. І це відкриття завжди було зі знаком +».

Малюнок Романа Вишнівського

Варте уваги, що зараз у Львів Еліна Заржицька приїхала не сама, а разом з іншою дніпровською письменницею Наталією Дев’ятко. І цілий тиждень поспіль вони мали творчі зустрічі з читачами у львівських школах та бібліотеках. А організувала їм щільний та емоційно насичений графік їхнього візиту до Львова відома львівська журналістка-культуролог, яка зараз мешкає у Празі, авторка захопливої дитячої повісті-казки «Бурдебач» (що видана українською, російською та чеською мовами) Олена Лань.

Як зауважила Олена Лань в розмові з «Львівською газетою», життя на віддалі дозволяє гостріше відчути те, що часто приглушене, коли ти в тому варишся. «Нам бракує позитивної України, – сказала Олена Лань. – Не обов’язково сонячної, але креативної і професійно-аналітичної, коли всі крапки розставлені і розставлені незвично і по-сучасному. В Україні багато професіоналів, але потрібно, щоб вони вміли домовлятися між собою, і кожен робив те, що вміє якнайкраще».

Зауважимо, що на відкритті експозиції в «Книжковому дворику» Еліні Заржицькій урочисто вручили медаль лауреата Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень», лауреатами якої у різний час ставали Іван Дзюба, Валерій Шевчук, Юрій Мушкетик, Кость Москалець, Павло Вольвач, Богдан Задура, Кшиштоф Зануссі та інші славетні автори. Вручення провела перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин.

Фото Ярини Коваль