Бійці АТО вимагають від ВРУ ухвалити закон про доступне житло

Парламентарії мають ухвалити законопроекти, які передбачають компенсацію 50% вартості під час купівлі житла бійцям АТО та збільшення допомоги сім’ям загиблих військових

 |    759  

Такі вимоги нардепам на акції протесту під стінами ВРУ, організованої «Народним контролем», висловили ветерани АТО зі Львова.

Зокрема, мова про законопроект №4550 щодо збільшення компенсації від вартості житла з 30 до 50% для бійців АТО і тимчасово переселених осіб, який у парламенті зареєстрували майже рік тому.

«У жовтні торік законопроект пройшов перше читання. І на цьому все. Натомість депутати дуже швидко голосують за рішення, які вигідні олігархам і на яких можна заробити. Ухвалення ж проекту закону №4550 для багатьох сімей, імовірно, стане чи не єдиним шансом придбати власне помешкання. Тим паче, що при державній підтримці з’явиться і можливість просувати допомогу у співфінансуванні придбання житла для бійців АТО з місцевих бюджетів», – пояснив депутат Львівської міської ради з фракції «Народний контроль», голова міжфракційної групи з питань учасників АТО Віталій Свінціцький.

Також ветерани нагадали парламентарям про ще одну законодавчу ініціативу, яка також тривалий час залишається без розгляду. Ідеться про збільшення на 50% виплати сім’ям загиблих бійців.

«Ми бачимо, що ця ВРУ не ефективна, тому й приїхали нагадати нардепам, чому ми їх обрали. Вони народні обранці і повинні ухвалювати закони, яких потребує суспільство.
А якщо ця Рада не здатна працювати на користь українців – нехай складає свої повноваження», – додав Свінціцький.