Бійці АТО вимагають від ВРУ ухвалити закон про доступне житло

Парламентарії мають ухвалити законопроекти, які передбачають компенсацію 50% вартості під час купівлі житла бійцям АТО та збільшення допомоги сім’ям загиблих військових

     839  

Такі вимоги нардепам на акції протесту під стінами ВРУ, організованої «Народним контролем», висловили ветерани АТО зі Львова.

Зокрема, мова про законопроект №4550 щодо збільшення компенсації від вартості житла з 30 до 50% для бійців АТО і тимчасово переселених осіб, який у парламенті зареєстрували майже рік тому.

«У жовтні торік законопроект пройшов перше читання. І на цьому все. Натомість депутати дуже швидко голосують за рішення, які вигідні олігархам і на яких можна заробити. Ухвалення ж проекту закону №4550 для багатьох сімей, імовірно, стане чи не єдиним шансом придбати власне помешкання. Тим паче, що при державній підтримці з’явиться і можливість просувати допомогу у співфінансуванні придбання житла для бійців АТО з місцевих бюджетів», – пояснив депутат Львівської міської ради з фракції «Народний контроль», голова міжфракційної групи з питань учасників АТО Віталій Свінціцький.

Також ветерани нагадали парламентарям про ще одну законодавчу ініціативу, яка також тривалий час залишається без розгляду. Ідеться про збільшення на 50% виплати сім’ям загиблих бійців.

«Ми бачимо, що ця ВРУ не ефективна, тому й приїхали нагадати нардепам, чому ми їх обрали. Вони народні обранці і повинні ухвалювати закони, яких потребує суспільство.
А якщо ця Рада не здатна працювати на користь українців – нехай складає свої повноваження», – додав Свінціцький.