У Красії змагалися лещетарі

10-11 березня 2017 року відбулися 24 Всеукраїнські змагання Карпатського лещетарського клубу на базі гірськолижного комплексу "Красія" в селі Кострина на Закарпатті.

   Оксана Тарнавська   1732  

Фото (7): Юрія Гладкого

Відновивши роботу клубу в Україні в 1989 році, КЛК успішно діє на наших теренах, згуртовуючи лещетарів різних вікових категорій, які понад усе люблять спортивні мандрівки, швидкісні спуски та товариське життя, яке члени клубу дуже гарно підтримують та урізноманітнюють не лише спортивними, але й просвітницькими подіями.

Учасники змагань – це спортсмени-аматори, що вибрали спорт як дозвілля і заохочують інших до нього. Загальна кількість учасників цьогорічних змагань 102 особи. Наймолодший учасник – Хмелюк Марко 2010 року народження. Найстарший – Ярослав Гронський 1941 року народження.

Змагання проводились у двох дисциплінах: спеціальний слалом та слалом гігант серед лижників та сноубордистів у 24-х категоріях. Найкращий сумарний результат серед чоловіків показав Данило Кучма, а найшвидшою серед представниць жіночої статі стала Квітка Косарчин. Сприяла учасникам і гарна погода. Адже у той час у Львові падав дощ, а там, за Ужоцьким перевалом, світило сонечко!

Довідка

Карпатський лещетарський клуб (КЛК) – громадська організація, що об’єднує аматорів та професіоналів гірськолижного спорту. КЛК – найстаріший гірськолижний клуб в Україні. Спортивно-культурне товариство КЛК засноване у Львові в 1924 році. В час заснування він називався “Карпатський лещетарський клюб”. Метою “Клюбу” було плекання товариського життя між членами клубу, а також поширення лещетарського та інших видів спорту серед українського населення Карпат.

У сьогоднішніх умовах головними напрямами діяльності товариства є організація заходів, спрямованих на спортивно-виховну роботу серед молоді, залучення представників різних соціальних груп до активного, здорового способу життя, попередження негативних проявів у молодіжному середовищі, надання можливості представникам незахищених соціальних груп ознайомитись і бути залученими до активних занять популярними видами спорту, подолання почуття меншовартості в сучасному суспільстві, сприяння формуванню дружнього до довкілля світогляду, активної роботи по збереженню екосистеми Карпат та інших природних багатств України, організація поїздок та мандрівок різноманітними історичними місцями та пам’ятками, проведення круглих столів, конференцій, конкурсів, спортивних вишколів, таборів та змагань.

В сучасних умовах поряд з традиційною діяльністю члени клубу активно освоюють нові види активного відпочинку, такі як сноубординг, віндсерфінг, кайтинг, гірський велотуризм.