Шевченко зацінив би: топ-7 оригінальних каверів на тексти класика

Сьогодні, 9 березня, свій день народження святкує Тарас Шевченко

 |    4208  

А разом із ним – мільйони українців по всьому світі. Ця дата для України й українців – поза часом і відстанями. Адже, хоча Тарас Григорович давно відійшов у засвіти, його спадок досі надихає на найрізноманітнішу творчість усе нові покоління.

Особливий сплеск цікавості та нового осмислення творчості Шевченка стався в часі Революції гідності. Українці, які піднялися на боротьбу, якось одномоментно чітко усвідомили: Тарас Шевченко – це не «дід з вусами», не пам’ятник посеред міста й не заяложений ще зі школи образ «великого Кобзаря». Він – справжній, його ідеї – близькі й надзвичайно актуальні у ХХІ столітті, а його тексти – благодатний ґрунт для творення на їхній основі цілковито іншого матеріалу, ніж звиклі ще з радянських часів штампи.

Отже, сьогодні «Львівська газета» підібрала найсвіжіші та найцікавіші, на нашу думку, кавери на твори Шевченка, які останніми роками презентували українські музиканти.

Гурт Kozak System просто сьогодні подарував собі й нам «свіжесенький» витвір – «І Архімед, і Галілей». «З днем народження, Тарасику: живий, крутий, сучасний та завжди актуальний!» – вітають музиканти.

Прослухати композицію можна також у цих «хмарах»:

 

Щойно позавчора увечері львівський автор-виконавець, рок-музикант, композитор і лідер гурту «Плач Єремії» Тарас Чубай також презентував свій новий твір – The Mighty Dnieper (Реве та Стогне).

Нову композиція на вірші Шевченка можна послухати також тут:

Безперечно, в наш перелік мусили потрапити пісні на вірші Шевченка від гурту «Кому вниз». Вони навіть випустили цілий альбом під назвою «4: Шевченко». Загалом же гурт створив пісні на слова таких творів Шевченка: «Суботів», «Микита Швачка», «До Основ’яненка», «Розрита могила», «Не нарікаю я на Бога», а також використав у піснях уривки з творів «Княжна», «Хустина», «Холодний Яр», «У казематі» та «Осії. Глава XIV».

Вибір «Львівської газети» – твір «Микита Швачка» з відеорядом, який навряд чи залишить байдужими тих, хто його перегляне.

 

Запальний кавер гурту OT VINTA «Кохайтесь, Чорноброві!», який побачив світ напередодні дня народження Шевченка 2014 року, – саме те, що треба, щоб забути про будь-які пафосні декламування з великих сцен і навіть станцювати під запальний мотив.

 

Якщо ж хочете послухати пісню OT VINTA не з патріотичним, а з хуліганським відеорядом – то вам за цим посиланням.

Мало хто знає, що вірш Шевченка переспівав свого часу Андрій Кузьменко, більш відомий як Кузьма, нині вже покійний лідер гурту «Скрябін». Отже, «Скрябін» – «Ох не однаково мені»

 

На не менш пильну увагу меломанів заслуговує й пісня «Мертвого Півня» «Реветастогне». І хоча альбом «Шабадабада», до якого увійшов цей твір, виданий ще 1998 року, драйвовий «Реветастогне» однозначно сподобається й меломанам розливу 2017-го.

 

І завершимо кавером R’n’B-формації D. Lemma на вірш «Думи мої». Гадаємо, Тарасові Григоровичу такі «Думи» однозначно припали б до душі. Зрештою, хтозна: а може, в його душі під час написання звучала саме така музика?..