Україну, Польщу та Нідерланди об’єднали «Картини без кордонів»

У Національному музеї у Львові відкрили виставку сучасного митця з Нідерландів

   Ярина Коваль   1510  

Фото Ярини Коваль

Уявити себе замість Львівської ратуші посеред Ринкової площі, коли можна побачити усі її чотири боки, уможливив нідерландський митець Андре ван дер Венден, який представив у Національному музеї у Львові виставку світлин та живопису «Картини без кордонів» (Україна – Польща – Нідерланди). Властиво, автор вважає, що споруда львівського магістрату не дає жодної можливості оцінити усю велич площі. А тому організував простір, де цікаво представив усі її сторони. До речі, по закінченні виставки цей фотопростір залишиться у Львові.

Фото Ярини Коваль

Фото Ярини Коваль

«Ця виставка є виставкою екуменічною, бо об’єднує душі, незалежно від конфесійної та будь-якої іншої приналежності, − акцентував на відкритті виставки генеральний консул Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковський. – Тут нема кордонів, ненависті, а є тільки душа».

Фото Ярини Коваль

Фото Ярини Коваль

Уродженець голландського портового містечка Ден Гельдена, який зараз живе у Польщі, і який, свого часу побувавши у Львові, просто закохався у наше місто, Андре ван дер Венден підготував виставку, яка свідчить про його «комплексну любов до трьох міст, що їх нині вважає рідними. І, зрозуміло, до трьох країн в особі цих міст – Королівства Нідерланди, Польщі та України.

Фото Ярини Коваль

Фото Ярини Коваль

«Художник малює образи, які створюють ефект об’єктивного, майже фотографічного передання реальності, але… отримують інтерпретацію з позицій людини, вихованої і сформованої в культурі нідерландській, чи, точніше, фламандській, − сказано в анотації до виставки. −  У його роботах відчутні відгуки шедеврів Брейгеля та образи улюбленого краєвиду Яна Вермера – панорами міста Делфт… Автор конструює образ на зразок японських дереворитів… Його образи рефлексійні, сповнені тепла, захоплюють міською архітектурою та краєвидами природи, що її оточує. З допомогою скупих засобів, малюючи акриловими фарбами й послуговуючись у праці аерографом, митець досягає усієї повноти художньо-образного вислову».

Фото Ярини Коваль

Фото Ярини Коваль

Як прозвучало на відкритті, виставку «Картини без кордонів» (яка у Національному музеї у Львові триватиме до 30 березня) мають намір також показати в інших містах трьох означених держав. І в основі цього наміру переконання – для душі кордони непотрібні.

Фото Ярини Коваль

Фото Ярини Коваль