Україну, Польщу та Нідерланди об’єднали «Картини без кордонів»

У Національному музеї у Львові відкрили виставку сучасного митця з Нідерландів

 |  Ярина Коваль   1424  

Фото Ярини Коваль

Уявити себе замість Львівської ратуші посеред Ринкової площі, коли можна побачити усі її чотири боки, уможливив нідерландський митець Андре ван дер Венден, який представив у Національному музеї у Львові виставку світлин та живопису «Картини без кордонів» (Україна – Польща – Нідерланди). Властиво, автор вважає, що споруда львівського магістрату не дає жодної можливості оцінити усю велич площі. А тому організував простір, де цікаво представив усі її сторони. До речі, по закінченні виставки цей фотопростір залишиться у Львові.

Фото Ярини Коваль

Фото Ярини Коваль

«Ця виставка є виставкою екуменічною, бо об’єднує душі, незалежно від конфесійної та будь-якої іншої приналежності, − акцентував на відкритті виставки генеральний консул Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковський. – Тут нема кордонів, ненависті, а є тільки душа».

Фото Ярини Коваль

Фото Ярини Коваль

Уродженець голландського портового містечка Ден Гельдена, який зараз живе у Польщі, і який, свого часу побувавши у Львові, просто закохався у наше місто, Андре ван дер Венден підготував виставку, яка свідчить про його «комплексну любов до трьох міст, що їх нині вважає рідними. І, зрозуміло, до трьох країн в особі цих міст – Королівства Нідерланди, Польщі та України.

Фото Ярини Коваль

Фото Ярини Коваль

«Художник малює образи, які створюють ефект об’єктивного, майже фотографічного передання реальності, але… отримують інтерпретацію з позицій людини, вихованої і сформованої в культурі нідерландській, чи, точніше, фламандській, − сказано в анотації до виставки. −  У його роботах відчутні відгуки шедеврів Брейгеля та образи улюбленого краєвиду Яна Вермера – панорами міста Делфт… Автор конструює образ на зразок японських дереворитів… Його образи рефлексійні, сповнені тепла, захоплюють міською архітектурою та краєвидами природи, що її оточує. З допомогою скупих засобів, малюючи акриловими фарбами й послуговуючись у праці аерографом, митець досягає усієї повноти художньо-образного вислову».

Фото Ярини Коваль

Фото Ярини Коваль

Як прозвучало на відкритті, виставку «Картини без кордонів» (яка у Національному музеї у Львові триватиме до 30 березня) мають намір також показати в інших містах трьох означених держав. І в основі цього наміру переконання – для душі кордони непотрібні.

Фото Ярини Коваль

Фото Ярини Коваль