Канадська Українка, або патріот на відстані!

У 2013 році, у львівських телевізійних новинах з’явилось перше повідомлення про співпрацю між всесвітньо відомим госпіталем у Торонто, Hospital for Sick Children (Госпіталь фо Сік Чілдрен), та Західно-Українським Спеціалізованим Дитячим Центром у Львові. Ось уже чотири роки продовжується і розвивається ця співпраця завдяки талановитим лікарям, які ніколи не забували свого українського походження.
     1620  
Мирослава Ромах

У рамках конкурсу, який проводить канадська освітня організація Open World Learning (Оупен Уолд Лернінг), студентка другого курсу ЛНУ ім. І. Франка, Вікторія Магдалена Натальченко, розказує про дивовижну жінку, яка є засновником цього потужнього канадсько-українського проекту.

Після ядерної катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році, члени українсько-канадського суспільства брали участь в ознайомлювальних поїздках в Україну, де вони вивчали питання здоров’я дітей. Неузгоджений стан охорони здоров’я та відсутність зусиль з допомоги постраждалим привели до утворення Канадського Фонду “Діти Чорнобиля” з метою захисту інтересів дітей.

Доктор Мирослава Ромах народилася у м. Торонто (Канада). Її батьки у 1951 році емігрували з України. Др. Ромах закінчила магістратуру з фармакології в університеті в Торонто, а через деякий час – медичний факультет. Вона є віце-президентом Корпорації Клінічних Досліджень «DecisionLine», провідним психіатром у відомому госпіталі Маунт-Сінай, а з 2005 року – членом благодійного канадського фонду «Діти Чорнобиля». У 2012 р. завдяки др. Ромах у Канаді створено програму стажувань для українських лікарів. За час існування програми пройшли стажування у Канаді 18 лікарів; у лікарні «Сіккідс» (Торонто) прооперовано двох українських дітей. Щороку лікарі світового рівня проводять безкоштовні консультації та складні операції дітям на головному мозку. Надано допомогу українським лікарням на загальну суму 65 мільйонів доларів. Мирослава Ромах вільно володіє українською мовою, вона українка не за народженням, а за покликом серця.

 

Натальченко Вікторя-Магдалена, учасник конкурсу «Відомі українці Канади» від World Open Learning