Цей «Чужинець» прописався у Львові

Виставою "Чужинець на чужині" у Львові заявляє про себе новий театр «Гершом»

   Ярина Коваль   1866  
Гершом

Фото зі сторінки театру у Фейсбук

Сьогодні на території колишнього заводу на Підзамче ( вул. Заводська, 31) виставою «Чужинець на чужині» заявляє про себе новий театральний майданчик – експериментальний театр «Гершом».

Як розповіла «Львівській газеті» менеджер театру та перекладач Софія Гарбузюк, цей експериментальний театральний проект, побудований на розмаїтих формах мистецтва, створив на базі акторського курсу «курбасівця» Олега Стефана американець Сет Баумрін.

Сет Баумрін – професор театрального мистецтва в університеті Нью-Йорка і режисер понад 60 вистав у різних країнах. Свого часу він робив дослідження про польського режисера Єжи Гротовського, а відтак уперше приїхав до Польщі. Там почув про Леся Курбаса і отримав пораду відвідати театр імені Леся Курбаса у Львові. Зрештою, уже у Львові був запрошений дати майстер-клас, і той запал і ту віддачу, які на цьому майстер-класі відчув і побачив, настільки його захопили, що у підсумку і виник «Гершом».

Варте уваги, що Україна для американця Сета Баумріна не є аж такою чужою. Звідси родом, а саме зі Стрия, його дідусь, який у 20-х роках емігрувавши до Америки, одружився там з дівчиною, яка була родом із Борислава. Однак родини тут не залишилось. Уся вона була винищена в часи Другої світової війни нацистами.

Цікаво те, що в основу вистави «Чужинець на чужині» лягли різні тексти, об’єднані темою подорожі людей з одного часового та культурного простору в інший, трансформації внутрішнього світу і пошуку себе через інших. Як анонсують організатори, «це є подорож часом і простором, де є ризик. Але немає рамок».

Виставу за цією ж адресою «Гершом» також покаже і завтра.