У мережі з’явилась посекундна відеореконструкція розстрілів на Майдані

До третьої річниці розстрілу мітингувальників на київському майдані у мережі з’явилася масштабна відеореконструкція подій «Висота «Жовтневий», повідомляє theinsider.ua.

     713  

Відео відтворює епізоди від 08:53 до 11:00 20 лютого посекундно (навіть – покадрово).

Саме у цей проміжок часу того дня було вбито 45 майданівців і двох правоохоронців.

Як зазначають у Лабораторії реконструкції подій «Jus Talionis», яка презентувала відео, усі вбиті мітингувальники були неозброєні. Встановити цей факт дали можливість синхронізація та ретельний аналіз відоматеріалів, зібраних із більш ніж сотні джерел (у фільмі – понад 15 тисяч окремих відеоепізодів і понад 4,5 тисячі фотографій).

Завдяки відеореконструкції можна побачити, що відбувалось на усьому периметрі Майдану Незалежності та на вул. Інститутській в один і той же час, відтак, відстежити пересування будь-якої попередньо ідентифікованої людини, а, отже, зробити об’єктивні висновки про розвиток подій.

Відео супроводжує стенограма виступів ведучих зі сцени. 80% відеоматеріалу та весь фотоматеріал синхронізовано за особливими ознаками, наприклад, спалахами чи унікальними рухами. Похибка синхронізації цих даних становить не більше 0,1 сек. Ще 20% даних синхронізовано за звуком, але із урахуванням затримки звуку від аудіоджерела. Похибка становить не більше 0,25 сек. Це друга, оновлена та доповнена, редакція реконструкції.

Першу «Висоту «Жовтневий» опублікували 20 лютого 2015 року.

Як вважають у Лабораторії реконструкції подій «Jus Talionis», ще не всі поранені на Майдані отримали статус потерпілих, не всі свідки травмувань і вбивств надали свідчення, фото- та відеоматеріали, багато куль, гільз і прострілених предметів було розібрано на сувеніри. Відтак, щоб прискорити розслідування й отримати більше цінної інформації (а важливий кожен епізод!), усім небайдужим, усім, кому є що розповісти і чим поділитися, необхідно звернутися до слідчих та адвокатів потерпілих, які ведуть розслідування.