Той самий Мюнхгаузен і спідничка з таксами

«Не знаю, чому, але зі мною часто траплялося таке, що найзліших і найнебезпечніших звірів я зустрічав у таку мить, коли був беззбройний і безпорадний» Рудольф Еріх Распе «Пригоди барона Мюнхгаузена»

     3555  

 

Коли на вулиці то легенький «+», то знову термометр нахабно показує «-», туман, небо сіре і мутне, а під ногами – то замети, то хляпа, саме час засумувати. Всього лише останній місяць зими! Ще зима!.. Втома, апатія і очікування змін, брак сонця і позитивних емоцій, одноманітність кольорів навколо – здається, сил уже ні на що нема.

Усе почалося з того, що минулого тижня, у снігопад, так і не дочекавшись таксі, змучено несучи через півміста на руках Ель (з одягом – 17 кг щастя!), я нагадала собі слова барона Мюнхгаузена: «Зима в тому році була дуже холодна. Навіть сонце застудилося, відморозило щоки, і в нього почався нежить. А коли сонце застуджене, від нього замість тепла йде холод». Так і було. А потім Комаха захворіла. І я зрозуміла, чому до мене прийшов Мюнхгаузен! Знаєте, це як із соцмережами, google, контентною рекламою і потрібними постами, які нібито вигулькують зовсім несподівано, але дуже вчасно. Втім нічого випадкового!

І улюблений з дитинства барон був дуже вчасним! Якби поміж Еліними рвотами і діареями, температурою і маренням був час – я б із задоволенням знову почитала свою стару книжку про неймовірні пригоди дивака. Просто, щоб голову перемкнути, щоб відволіктися від страху і переживань. Але часу не було. Коли посеред ночі дитині різко стає погано, забуваєш про все на світі, всі думки лише про те, як зарадити, як рятувати, що робити. Згадуєш, усе, що знаєш, робиш усе, що вмієш і ще не вмієш. І коли дитина провалюється у температурний сон, охоплює такий смуток, на душі так важко, що сам провалюєшся у розпач. Тоді не видно нічого, що ще вчора давало радість, тоді про завтра одна думка: аби не гірше. І сонця немає, і холодно, і вредні сусіди сваряться без упину. І я розкисла, одним словом, та захворіла слідом за Ель.

1481254591-702848427a5f4f69f2f31f6f8e4392c4

 

Пам’ятаєте одну з історій Мюнхгаузена про те, як він провалився у болото разом із конем? Я пам’ятаю навіть малюнок на тій сторінці! Що він зробив, щоб врятуватися? Витягнув себе за чуприну САМ! А дивилися фільм Марка Захарова «Той самий Мюнхгаузен»? Як на мене, це – чудовий фільм-інструкція, не казка, а саме мудрий вказівник для тих, хто впевнено прямує до депресії, ще не підозрюючи про це. Я спеціально знайшла собі кадри, де Олег Янковський від імені барона каже: «…Мисляча людина час від часу просто зобов’язана це робити (сама себе витягати з болота за волосся)». «Де докази того, що це було?» – питають його друзі. «Я живий, це і є доказ», – відповідає барон.

1361207948_pingvin

У скільки «боліт» нам трапляється вскочити у житті! Нас просто засмоктують проблеми, неприємності, зневіра, лінь, безпечність, претензії і несправджені очікування. Ми погоджуємося страждати і мучитися, очікуючи, що прийде хтось і зробить щось, і стане якось так, що все буде інакше. А поки що можна повалятися у багні, гірко схлипуючи і скрушно киваючи головою: «Халепа, з моїм то щастям, іншого і чекати було годі». Іноді у мене є спокуса здатися. Чекати, що хтось за мене все вирішить. Але спокуса є, а можливості нема! І це інколи, здається, ще більша халепа! Жартувати надумала? А що ще лишається, коли в Елі температура 40, блювота усю ніч, ми взагалі не спимо другу добу, я бачу, що вже нема ресурсу бути сильною, мудрою, а потім відчуваю, що е-ге-гей! – у мене теж температура, моя голова тріщить не від утоми, а від хвороби! І привіт, лазарет на два ліжкомісця! А більше нікого у нас немає. Що робити? Не знаю, як вчинить хтось інший у нашій ситуації, а я купила собі слінгосумку! Яскравого, соковитого малахітового кольору. Зі «смачного» слінга Наті пасифлора кардамон-кориця. А Елі купила неймовірну спідничку кольору фуксії, розцяцьковану маленькими красивими таксами! І настрій потрошечку пішов угору! А потім ми удвох замовили смачної пастили, з вірою, що поки вона приїде до нас, Еля вже зможе їсти щось, окрім грудного молока. А ще, поміж читаннями і кількахвилинними хворобливими снами, ми знайшли для Комахи на весну красивезні гумачки і супер стильні чобітки. А я собі якраз шукаю куртку, теж яскраву і соковиту, щоб від неї віяло весною без жодних сумнівів. Так, уже пора прикупити собі трохи весняного настрою! Хочеться барв, настрою, емоцій, пристрасті!

bp291

А щоб остаточно прогнати сірість і навіяти усмішки на завірусованих обличчях, у поміч нам YouTube. Еля дуже любить короткі відео з тваринами: як слони поливають себе водою з хобота, як мавпи гойдаються на ліанах, тримаючись за них самими лише хвостами, як бігають пінгвіни, як пташки-зубочистки чистять по обіді пащеки крокодилам. А я люблю музику, відео студійних записів і виступів перед тисячними натовпами, рок-концерти, від яких мурашки по шкірі. Учора, коли Ель уперше за тиждень заснула спокійним сном, я дивилася запис з трибюту Фредді Меркюрі і просто залюбувалася Джорджем Майклом (George Michael ft Queen – Somebody To Love (at Studios). І трохи посміялася з дуже серйозного Девіда Бові, який нервово курив, попиваючи каву) А потім ще довго слухала Concert of Hope 1993 introduced by David Bowie і милувалася чудовою принцесою Діаною у залі. А сьогодні удвох з Ель із задоволенням слухали, пританцьовуючи, Elton John, George Michael & Paul Young – Every Time You Go Away – 1986 (By Lázaro) і Queen & David Bowie – Under Pressure.

276574

І як тільки почую, що наша вірусяка пакує валізи – ще й винця хлюпну собі у келих, для закріплення ефекту, так би мовити. Так, я ще той Мюнхгаузен! Знаю, як правильно і безповоротно витягти себе за волосся з болота))))

Головне, не сприймати все у житті буквально, бо як казав той же барон Мюнхгаузен: «Я зрозумів, у чому ваша біда. Ви надто серйозні. Всі дурниці на світі кояться саме з таким виразом обличчя… Усміхайтеся, панове… Усміхайтеся!..»

А як ви проганяєте поганий настрій, сум, втому? Як втікаєте з болота повсякденних проблем і негараздів, коли вони оточують і затягують углиб? Ділімося досвідом, думаю, у вас для таких оказій прибережено бага-а-ато цікавих способів)