В Україні стартує фестиваль фантастичних короткометражок

   Ярина Коваль   1938  

23 лютого в Україні – і зокрема у Львові – стартує міжнародний фестиваль фантастичного кіно «BEST SCI FI», який в Україні відбудеться уперше.

Як розповів «Львівській газеті» менеджер фестивалю   і водночас директор міжнародної дистриб’юторської компанії  KINOLIFE Distribution Ілля Свідлер, цю подію організовує Міжнародна компанія CINEMAHALL.

«Наш фестиваль є аналогом таких відомих кіноподій як Мангетенський фестиваль короткого метра та Оскар Шортс, – зауважив Ілля Свідлер, –і відбувається в понад сімнадцяти країнах. І що, як на мене,  важливо – не лише в мегаполісах, а й у маленьких містах. До речі, фільмів, що увійшли до програми,  в інтернеті немає. Тобто глядач отримує чудову нагоду не лише  познайомитися з їхніми сюжетами, а й насолодитися переглядом цих стрічок на великому екрані».

Фестивальну програму в Україні складуть десять кращих фантастичних фільмів короткого метра з Іспанії, Франції, Ізраїлю, США та Хорватії. Як анонсують організатори фестивалю, кінострічки розповідатимуть про пригоди в часі, зустрічі з позаземними цивілізаціями, штучний інтелект тощо, не тільки акцентуючи на цікавих ідеях науки і майбутнього, а й на одвічних питаннях людського буття. А це приваблює завжди, попри декорації, в  яких триває дійство.

У Львові фестиваль відбуватиметься в кінотеатрах Планета Кіно у ТРЦ Форум Львів, Планета кіно у ТРЦ Кінг Крос, Мультиплекс у ТРЦ Вікторія Гарденс. У Кінопалаці Коперник та Lviv Film Center.  Допрем’єрний показ відбудеться 21 лютого о 19.00 у Грушевський Сinema Jazz.