Роздільський палац Лянцкоронських повернули у державну власність

Колись маєток славився своїми багатими колекціями

     2558  

Після низки судів палац Лянцкоронських, що у місті Розділ Львівської області, повернули у державну власність.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Верховний суд України погодився з позицією прокуратури щодо витребування з чужого незаконного володіння та повернення у державну власність санаторію. Тим самим він відмовив у задоволенні заяви ТзОВ «Мережа відпочинку» про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 14 грудня 2015 року, якою визнали недійсним право власності «Мережі відпочинку» на цю будівлю.

За інформацією прокуратури, палац уже повернули в державну власність та зареєстровали за державою право власності на санаторій «Розділ», площею більше 3 тис. м.кв. та вартістю 8,3 млн грн.

Палац Жевуських-Ланцкоронських побудований близько 1740 року. Близько двісті років він був родинним маєтком, який славився своїми багатствами. Рід Лянцкоронських славився великою колекцією мармурових статуй, картин епохи Ренесансу, старовинних меблів, килимів, ваз, антикваріату, величезною книгозбірнею та родинним архівом. У радянські часи за рішенням Ради Міністрів СРСР у палаці був санаторій «Розділ», а більшість колекції роздали по музеях.