В Україні можуть ввести додатковий податок на пенсії – ЗМІ

     581  

Відповідна вимога міститься в проекті меморандуму з МВФ

У проекті меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ) передбачено введення в Україні додаткового пенсійного податку в рамках пенсійної реформи, передаютьУкраїнські новини“.

У документі говориться, що додатковий податок на внески соціального страхування буде введено до сплати роботодавцями та накопичуватиметься на персоніфікованих рахунках.

Податок буде використовуватися в якості проміжного джерела фінансування пенсійної реформи.

В якості однієї з основних характеристик пенсійної реформи в меморандумі наголошено на необхідності передбачити новий вибір варіантів виходу на пенсію з більш широким діапазоном пенсійного віку, ніж на даний час.

Ці варіанти будуть надавати більшу ступінь вибору в залежності від трудового стажу, при цьому пенсійні виплати повинні стимулювати більш довгу зайнятість і більш пізній вихід на пенсію.

В цілому пенсійна реформа повинна привести до економії не менше 3% ВВП у порівнянні з 2016 роком за рахунок продовження ефективних років трудового стажу населення.

Згідно з проектом меморандуму парламент повинен прийняти пенсійну реформу до кінця квітня, а вступити в силу вона повинна з 2018 року.