МЗС направить Білорусі ноту через затримання письменника Жадана

     596  

На даний момент консул України в Білорусі з’ясовує обставини і причини затримання.

Міністерство закордонних справ України направить Білорусі ноту у зв’язку із затриманням в Мінську українського письменника Сергія Жадана. Про це повідомила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

“Тільки що говорила з представником нашого посольства в Білорусі Валерієм Жигуновим. Він підтвердив, що Сергія Жадана затримали в Мінську, що він провів ніч у Ленінському райвідділі міліції в Мінську. Посольство тільки що про це дізналося, оскільки, на жаль, сім’я не зверталася до них раніше, а білоруси не дали цієї інформації про затримання громадянина України, що, безумовно, є порушенням. МЗС вже дав доручення, щоб працівники посольства супроводжували Сергія в аеропорт і до перетину кордону, про це щойно мені сказала заступник міністра Лана Зеркаль”, – повідомила Геращенко.

“Посольство і МЗС України вже готують ноту з цього приводу. Це дійсно ганьба і пора жорстко ставити питання перед Мінськом про неприпустимість дій ФСБ, яке таким ганебним способом, шляхом формування спільних чорних списків намагається погіршити і наші з білорусами двосторонні відносини… це також одна з цілей, погіршення відносин Мінська і Києва. Думаю, українській стороні варто підняти питання про неприпустимість подібних списків, коли РФ і ФСБ вирішує, хто з українців має право відвідувати Білорусь”, – підкреслила Геращенко.

На даний момент консул України в Білорусі з’ясовує обставини і причини затримання українського письменника Сергія Жадана, повідомив начальник консульської служби МЗС України Василь Кирилич, передає УНН.

“Консул України в Білорусі зараз з’ясовує питання. Перевіряє інформацію та з’ясовує обставини і причини затримання”, – повідомив він.